ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 11:07

"Padişahlık yok demokrasi var"

"Padişahlık yok demokrasi var"

Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu toplantısında konuşan Başkan Aziz Yıldırım, yerine gelecek başkanla ilgili olarak “Kulüpte padişahlık yok, demokrasi var. Tüzükte ne yazıyorsa o olacak” dedi.


Fenerbahçe Divan Kurulu toplantısında Başkan Aziz Yıldırım konuşma yapıyor.

Aziz Yıldırım’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

“Kamu vicdanı olan şike davası olmadığını biliyor. Bize yapılanları tartışmanın manası kalmadı. İtiraflarla dolu fezleke hazırlanması, mahkemelerin devam etmesi, bizler için savunma yapmayı ortaya kaldırmıştır.

Ben buradayım, veda konuşması yapmıyorum. İçeride ya da dışarıda olmam fark etmez. Aziz Yıldırım kaçmaz, bu yürek onların hiçbirinde yok.

Ben Fenerbahçeli doğdum, Fenerbahçeli öleceğim. Bu bir sevdadır. Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya razıyım.

‘Fenerbahçe’ye ne olacak?’ diyorlar. Tüzükte ne yazıyorsa o olacak. İmkanım olursa gelir oyumu kullanırım. Burada padişahlık yok. Fenerbahçe’de demokrasi vardır.

Fenerbahçe benden sonra akar, yolunu bulur. Ben de içinizden biriydim, geldim başkanlık yaptım. Yeni başkana ben karar vereceksem, padişahlık sistemi olur.

Her sabah bekliyoruz polis gelecek mi diye, yanınızdan otomobil geçiyor, polis takip ediyor mu…

Yayın hakları serbest bırakılsın, isim hakları serbest bırakılsın.

‘TAHRİKLERE KAPILMAYALIM’

‘Yuh’ deseniz stat kapanıyor. Bu sene Fenerbahçe’nin şampiyon olması lazım. Şampiyonluk maalesef güç veriyor. Tahriklere kapılmayalım. Hapiste yatıp yatmanın anlamı kalmadı. Hepinizin yürekle Fenerbahçe’ye sahip çıkması lazım. Sakin olalım. Ceza yemeden pazartesi günü maçı da geçelim.

Hepinizi seviyorum. Ben bu kulübün kapıcısı olmaya razıyım. Vicdanı olan herkese teşekkür ediyorum."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER