ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 13:41

Özyakup: "Böyle giderse sezon sonu ayrılırız"

Özyakup: "Böyle giderse sezon sonu ayrılırız"

Beşiktaş'ın genç yıldızı Oğuzhan'ın babası Muzaffer Özkayup, Samet Aybaba'nın oğlunu sürekli eleştirmesine isyan etti.


Beşiktaş'ın genç yıldızı Oğuzhan'ın babası Muzaffer Özkayup: "Elbette eksiği olabilir ama hocası bir tek oğlum için basın önünde sürekli yanlış, eksik bilgiler verip onu ve bizleri rencide ediyor. Bu durum artık böyle gitmeyecek."

 
Oğzuhan Özyakup Trük futbolunun gelecek vaat eden en büyük yıldız adaylarından biri. Federasyon Avrupa temsilcisi Erdal Kesr'in girişimleri sonrası ligimize geldi. Yetenekleri sayesinde kısa sürede taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı. Kartal'ın teknik patronu Samet Aybaba'nın da gözdeleri arasına girdi. Ancak Samet hoca, genç yıldızı daha önce bir çoğunun başına geldiği gibi kaybetmekten korktu. O nedenle de basına sık sık, "Oğuzhan'ı şımartmayın, büyütmeyin" tarzında açıklamalar yaptı. Belki kendisi bile fark edemedi ama Aybaba'nın bu sözleri ailesini yedi bitirdi.
 
Ayrılma niyeti var
 
İş öyle bir hal aldı ki, sonunda baba Muzaffer Özyakup, isyan bayrağını çekti: "Hollanda'dan kalkıp oğlumun yanına geldim. Sırf hocasının açıklamaları üzerinede burada kaldım. Çocuğun idman dışında bir yere gittiği yok. Bir yemeğe çıkar o da ya bizim aile ya da diğer futbolcu arkadaşları ile. En geç akşam 8'de evde oluyor. Futbolu her şeyi ile yaşıyor. Elbette eksikleri olabilir ama hocası bir tek oğlum için basın önünde sürekli yanlış, eksik bilgiler verip onu ve bizleri rencide ediyor. Bu durum artık böyle gitmeyecek. Gerekirse başkan ile konuşup bunun tekrarı halinde sezon sonu ayrılma niyetimizi söyleyip yardım istemek durumunda kalacağım. Her gün acaba hoca bugün oğlumuz için ne suçlamada bulundu psikolojisi içinde yaşıyoruz. Annesi de çok üzülüyor."
 
Fanatik
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER