ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 21:45

Özkalaycı Türkiye eskirim şampiyonu oldu

Özkalaycı Türkiye eskirim şampiyonu oldu


Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonası'na katılan Adıyamanlı eskrimciler madalya ile döndü. 27 – 28 Nisan 2013 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen şampiyonaya Türkiye genelinde 18 ilden toplam 254 sporcunun katıldı.

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı eskrim sporcularından epe kategorisinde Adıyaman’dan ferdi olarak katılan Nisanur Özkalaycı birinciliği elde ederek şampiyon oldu. Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonası'na katılan ve madalya ile sporcuların Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, şunları söyledi:

"Son birkaç yıl içersinde hocalarımızın büyük özveri ve gayretleriyle yetişen Adıyamanlı kılıç ustası eskrimcilerimizin bugün Türkiye şampiyonu olarak madalyalar alması hepimizi gururlandırıyor. Türkiye genelinde yüzlerce sporcunun kıyasıya birincilik için yarıştığını düşünecek olursak Adıyaman’dan Epe kategorisinde ferdi olarak katılan Nisanur Özkalaycı kızımızın Türkiye şampiyonu olması ilimiz ve müdürlüğümüz için gurur kaynağı olmuştur.

Bunun yanı sıra yine Türkiye üçüncüsü olan kızımız Berfin Şevval Alabaş ve diğer sporcularımızı da başarılarından dolayı kutluyor, antrenörlerimizi de gençlerimizi bu seviyeye getirecek şekilde yetiştirdikleri için tebrik ediyorum. Çalışınca nelerin olabileceğini gösteren teknik adamlarımıza da genç sporcularımıza da teşekkür ediyorum. Onlar gelecek adına neler yapmamız gerekeni de gösterdiler.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER