ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 16:21

Özışık: Avrupa'da "Türkler geldi mi?" diye soruyorlar

Özışık: Avrupada "Türkler geldi mi?" diye soruyorlar


Hırvatistan'ın Osijek kentinde yapılan 34. Ateşli Silahlar Avrupa Şampiyonası'nın son gününde şampiyon olan Türkiye Atış Milli Takımı'nda antrenör Ufuk Özışık, "Avrupa'da diğer takımlar 'Türkler geldi mi? Kaç kişi geldi?' diye soruyorlarmış." dedi.

Antrenör Ufuk Özışık, şampiyon oldukları turnuva dönüşü Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, "Güzel bir başarı ile döndük." ifadelerini kullanırken başarılarının devamının geleceğini söyledi. Özışık, şöyle konuştu:

"Gerçekten çok güzel başarılarla döndük. Şu ana kadar atış sporunda alınmış en büyük başarı. 50 metre serbest silahta Yusuf Dikeç Avrupa birincisi oldu. Çok güçlü bir ekibiz. Avrupa takımları biz geldiğimizde 'Türk'ler geldi mi? Kaç kişi geldi?' gibi sorular soruyormuş. Başarılarımızın devamının geleceğine inanıyorum." dedi.

Kafile başkanı Zekeriya Attila ise yaptığı açıklamada, "Daha önce Akdeniz oyunlarında dört madalya almıştık. Sonrasında yaptığımız kamp programını da çok iyi geçirdik ve madalya sayımızı altıya çıkardık." dedi.

Hırvatistan'ın Osijek kentinde yapılan 34. Ateşli Silahlar Avrupa Şampiyonası'nın son gününde 40 sporcunun katıldığı 25 metre serbest tabanca dalında Yusuf Dikeç 590 puanla altın, Fatih Kavruk ise 587 puanla bronz madalya kazandı. Yusuf Dikeç bu sonuçla 25 metre standart pistol tabanca dalından sonra ikinci altın madalyasını kazanmış oldu. Türk Milli Takımı ise 11 takım arasında 1741 puanla şampiyon olmayı başardı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER