ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 13:50

Özhaseki: "İkinci takım yük değil keyif getiriyor"


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Süper Lig’de iki takımın bulunmasının şehre yük değil keyif getirdiğini açıkladı.

Başkan Mehmet Özhaseki, Kayseri Erciyesspor’un 1932 yılından beri tarihini anlatan sergi açılışına katıldı. Özhaseki, sergi açılışında Kulüp Başkanı Ziya Eren, Teknik Direktör Osman Özköylü ve futbolcuları başarılarından dolayı kutladı. Ziya Eren’in kulüp rozetini taktığı Başkan Özhaseki, bu sevinci yaşattıkları için emeği geçenlere teşekkür etti.

Burada bir açıklamada bulunan Başkan Özhaseki, ikinci bir takımın şehre keyif getireceğini belirterek, “Bu başarı Kayseri’nin övünç vesilesi oldu. Şehrimizde, İstanbul ve Ankara’dan sonra '4 üniversitemiz var' diye övünüyoruz. Şimdide 'Süper Lig'de iki takımımız var' diye övünüyoruz. Birçok büyükşehirde bir tane bile takım Süper Lig'de yokken, iki takım olmasının gururunu ve mutluluğunu yaşayacağız. Herkesi tebrik ediyorum. Ben bir kamu yöneticisiyim. Kayseri adının geçtiği her alan beni ilgilendiriyor. Sanat, kültür, ekonomi ve her şey bizi ilgilendiriyor. Spor da öyledir. Erciyesspor’un Süper Lig'de kalıcı olması için de elimizden geleni yapacağız.” dedi.

YÖNETİCİLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Başkan Mehmet Özhaseki, iki takım taraftarı arasında bir gerginlik yaşanmasıyla ilgili soru üzerine, bunun olmayacağını ifade ederek, şu açıklamayı yaptı:

“Rekabet olacak. Bu iyilik ve kalite getirecek. Başarı getirecektir. Bazı şehirlerdeki ikilik ve kendi aralarına düştükleri bir kavgaya vesile olacak benzeri sıkıntıyı biraz da yöneticilerden kaynaklanıyor. Tuttukları taraftar derneklerinin aşırılıkları da etkili oluyor. Eğer yöneticiler sorumlu ise orada sorun olmuyor.

Yöneticiler aşırı beyanlarda bulunuyorsa, taraftar derneklerini el altında beslerse, aleyhte tezahürat olursa o zaman fitne tohumları oluyor. Bu kavga yıllar içinde büyüyor. Biz işin başındayız. Tedbirler almamız gerekiyor. Sonuçta iki tarafta da tanıdığımız insanlar var. İkisi de iyi niyetlidir. Bir gerginlik yaşanacağını düşünmüyoruz. Ama bir olasılığa karşıda tedbir almalıyız.”

Başkan Özhaseki, sergiyi gezdikten sonra Vali Şerif Yılmaz, milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya ile İsmail Tamer, alış veriş merkezindeki Erciyesspor Store’yi açtı. Başkan ve milletvekilleri burada satışa çıkan Kayseri Erciyesspor’un forması ile kravatlarından satın aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER