ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 12:04

Özel Sporcular, 2020 Olimpiyatları'na hazırlanıyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM), İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Spor A.Ş.'nin ortaklaşa olarak Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde '2013 Özel Sporcular Basketbol Turnuvası'nı düzenliyor.

'2013 Özel Sporcular Basketbol Turnuvası' toplumda engellilere karşı bir farkındalık oluşturmak ve engelli bireyleri sosyal hayatın içine çekmek amacıyla 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na Doğru Engelliler Spor Şöleni kapsamında gerçekleştiriliyor.

40 takım olarak 120 sporcunun katılacağı 2013 Engelliler Arası Basketbol Turnuvası'na sporseverlerin ilgisinin yoğun olması bekleniyor. Katılan takımlar arasında zorlu mücadelelerin yaşanacağı basketbol turnuvasının ardından, Engelliler Müdürlüğü İSÖMX Müzik Grubu'nun müzik parçalarını seslendireceği bir de konser sunacak.

Turnuvaya katılan tüm sporculara madalya verileceği de belirtilirken kazanan takımlara 1.'lik, 2.'lik ve 3.'lük kupaları takdim edilecek.

Plaket töreni ve toplu fotoğraf çektirilmesi ile son bulacak, 2013 Özel Sporcular Basketbol Turnuvası, Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi'nde düzenlenecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER