ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 18:58

Özdilek: "Hakemler de insan"


Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, "Hakemler de insan, onlar da hata yapıyor. Teknik direktörler de zaman zaman hata yapacaktır. Önemli olan hoşgörü ve insanların birbirine bakış açısı" dedi.
     Manavgat ilçesinde devam eden Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Veteranlar Turnuvası kapsamında yapılan maçları izleyen Özdilek, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Hafta sonu Beşiktaş ile karşılaşacaklarını belirten Özdilek, "Beşiktaş'a karşı oynamak kolay değil. Onların da kendilerine göre hedefleri var. Geçen hafta kaybettiler, aramızda 6 puan fark var. Kazanmak bizi biraz daha yukarıya taşıyacak" dedi.
     Beşiktaş taraftarının gönlünde ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Özdilek, 14 sene hizmet ettiği Beşiktaş'ta çok güzel günleri, başarılı yılları olduğunu ifade etti.
     Son haftalarda teknik direktör ve hakemler arasında yaşanan olayları değerlendirmesi istenen Özdilek, şöyle konuştu:
     "Son haftalar, herkesin gerildiği haftalardır. Herkesin amacı var. Biraz daha sakin olmak önemli. Bizim de son 2-3 haftadır ciddi manada canımız yanıyor. Biz sadece insanları ve kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyoruz. Hakemler de insan, onlar da hata yapıyor. Teknik direktörler de zaman zaman hata yapacaktır. Önemli olan hoşgörü ve insanların birbirine bakış açısı. Onu kaybedersek bu bizi sıkıntıya sokar."
     Teknik direktörlerle ilgili kuralları irdelemek gerektiğini belirten Özdilek, şöyle devam etti:
     "Kolay değil teknik direktörler de stres, baskı altında. Hepimiz hata yapabiliyoruz. Oyuncular da hakemler de antrenörler de hata yapabiliyor. Özellikle son haftalarda bu biraz daha öne çıkmaya, hakemler daha fazla tartışılmaya başlandı. Bu hoş bir durum değil. Hata yapacaklar ama bunda kasıt aramamak lazım. Ben hakemlerin art niyetli olduğuna inanmıyorum. Hata yapılabilir, bunları hoş görmek lazım."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER