ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 14:30

Özbekistan kritik dönemde Ürdün yolcusu

Özbekistan kritik dönemde Ürdün yolcusu


Orta Doğu’da Suriye’ye yönelik askeri operasyon meselesinin konuşulduğu bir dönemde, Özbekistan, Ürdün’le oynayacağı Brezilya-2014 Dünya Futbol Şampiyonası play of ilk tur maçı için başkent Amman’a gidecek.

Son grup mücadelesinde Brezilya’ya direkt gitme vizesini averajla Güney Kore’ye kaptıran Özbekistan, 6 Eylül’de Amman’da Ürdün'le karşılaşacak. Suriye’ye yönelik askeri operasyonun gündemde olduğu bir dönemde bu ülkeye komşu Ürdün’le yapılacak play of maçının güvenlik gerekçesiyle başka bir yere alınıp alınmayacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Deplasmanda yapacakları kritik Ürdün maçına kilitlenen Özbekistan ise yerli çalıştırıcı Mircelal Kasımov yönetiminde hummalı bir şekilde hazırlanıyor. Hazırlık çalışmalarını Taşkent’te sürdüren Özbekistan Milli Takımı, ani bir gelişmenin olmaması durumunda 3 Eylül’de Ürdün’e hareket edecek.
Bu arada 6 Eylül’de Ürdün’le yapılacak karşılaşmada yer alacak Özbekistan Milli Futbol takımı kadrosu açıklandı. Amman’a gidecek kafilede 3 kaleci ile birlikte 8 savunma, 10 orta saha ve 4 de libero oyuncusu yer alıyor.

Önce Ürdün'e konuk olacak Özbekistan, 10 Eylül'de ise rakibini Taşkent'te ağırlayacak. Bu iki karşılaşma sonrasında avantajlı olan takım Brezilya-2014 vizesi almak için daha sonra Okyanus temsilcisiyle karşılaşacak.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER