ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Aralık 2012 Pazar 08:52

"Öyle bir transfer yapacağım ki..."

"Öyle bir transfer yapacağım ki..."

Fenerbahçe'de, Aziz Yıldırım'ın getireceği büyük yıldızın Real Madrid'li olduğu iddia edildi.


Aziz Yıldırım “Öyle bir futbolcu getireyim ki tüm kamuoyu bu gelecek isme bir şey diyemesin” sözleriyle transfer stratejisini ifade ederken, sadece başkan, Aykut Kocaman ve Hasan Çetinkaya’nın bildiği yıldızın Real Madrid’li Kaka olduğu iddia edildi.

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman’ın göreve tekrar başlamasıyla birlikte başkan Aziz Yıldırım’a sunduğu transfer listesi merak konusu oldu. Bu sezon yapılan tüm transferlerde etkin rol alan Ali Yıldırım inzivaya çekildiği için başkan operasyonu bizzat yönetiyor.

İdari menajer Hasan Çetinkaya, Aykut Kocaman ve başkan Aziz Yıldırım’ın bildiği bu isimler bu günlerde gün yüzüne çıkmaya başladı ancak takımın en kritik bölgesi olan Alex’in mevkii için arayışlar en önemli transfer hamlesi olarak görülüyor. Almanya’nın Wolsfurg takımında oynayan Diego, maliyet olarak F.Bahçe’ye yüksek geldi. Inter’de oynayan ve yüksek ücretinden dolayı kulübün satışına izin verdiği oyuncusu Hollandalı Sneijder de bonservis ücretinin dışında kendi alacağı parada indirimi kabul etmiyor. İtalyan medyası ise Meireles’le Sneijder’i takas olacağına dair haberlere imza attı.

GÜNDEMİ SARSACAK

Bu gelişmelere ek olarak Kocaman’ın geri dönüşünde gündemi sarsmak ve Aykut Kocaman’ın yerini sağlamlaştırmak isteyen başkan “Öyle bir futbolcu getireyim ki tüm kamuoyu bu gelecek isme bir şey diyemesin” düşüncesinde.

Kuyt transfer edilirken çok önemli bir stratejiye imza atılmıştı. Önce kamuoyu bu ismi son güne kadar hiç duymamış, sonrasında da pazar günü özel uçakla yanına gidilerek ilk resmi görüşmede 2 saatin sonunda imzalar atılmıştı. Kuyt, pazarlık aşamasında, “Ücretimi indiriyorum ancak, benden daha fazla alacak oyuncu olacak mı?” diye sorduğunda “Hayır, tavan ücret seninki (2 milyon 850 bin Euro) dense de bu rakam esnek ve üzerine çıkılabilir bir oran.

BELHANDA DA GÜNDEMDE

Aziz Yıldırım herkesi şaşırtacak bir isme imza attırarak hem takıma ve kendisine gelecek eleştirileri ortadan kaldıracak, hem de Kocaman’ı korumaya alacak. Düşünüldüğünde böyle bir isim, G.Saray’ın gündeminden çıkan, Fatih Terim’in “Ben onu isterim” dediği ‘Kaka’dan başkası değil. “Biz resmi teklif yapmadık, yüksek ücreti var” dense de bu isim Yıldırım’ın sadece “alın” demesine bakıyor.

Sarı-lacivertlilerin Montpelliler’in Faslı yıldızı Belhanda ile de ciddi olarak ilgilendikleri öğrenildi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER