ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 23:13

Osman Özköylü: "Oynadığımız oyunla mağlubiyeti hak ettik"


Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Torku Konyaspor karşısında alınan 2-0 mağlubiyetle ilgili yorumunda, “Oynadığımız oyunla mağlubiyeti hak ettik. Rakibimizi kutluyoruz.” dedi.

Osman Özköylü, kaybettikleri için çok üzgün olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu: “İstemediğimi bir mağlubiyet yaşadık. İstediğimiz oyunu sağlayamadığımız için, iyi organize olamadığımız için, rakibin ataklarına karşılık veremediğimiz için kaybettik. Bugün istediklerimizi sahaya koyamadık. Konyaspor bizden daha akıllı oynadı. Bizim bireysel hatalarımızı iyi değerlendirdi. Eksiklerimiz oldu ki istediğimiz olmadı. Şimdi kalan 5 maç var. Hedefe ulaşmak için artık önümüze bakacağız. Şampiyonluğa giden bir takımın kendi sahasında öyle puanlar kaybetmesi çok iyi bir durum değil. Şu anda sıkıntılarımız var. Bu sıkıntıları çözmemiz gerekiyor. Bu maç belki de bir şeyleri toparlamak için önemli oldu. Belki de önümüze bakmak için iyi oldu.”

Maçta Ragıp ile Erdinç arasında bir sıkıntı yaşandığını aktaran Özköylü, “Aslında Ragıp çok düzgün ve efendi bir futbolcu. Eğer bu olaylara Ragıp’da girdiyse o zaman orada bir sıkıntı vardır. Ragıp Erdinç’in kendisini tehdit ettiğini söyledi. Bunlar hoş şeyler değil. Hiç kimse kimseyi tehdit edemez. Eğer Delikanlı isen çıkarsın karşısına gerekeni yaparsın. Kimse kimseyi tehdit edemez.” dedi.

Hakemi de eleştiren Özköylü, şöyle konuştu: “Hakem ile ilgili bir hakemin bir takımın yavaşlatmasına, vakit geçirmesine müsaade ederse, rakipte bundan yüz bulur. Penaltı bana göre de doğru karardır. Maçın çığırından çıkaran hakemdir. Zamanında kartlarını gösterseydi bu duruma gelinmezdi. Biz kenardan bir şey söylemek istiyoruz. Ama konuşamıyoruz. Dördüncü hakem hemen sizi dışarı çıkarırız diyor. Hakemler hata yapıyor, acısını biz çekiyoruz. Hakem kötü olmamalıdır. Hakem olaylara ortaya bakarak değerlendirmeli. Hakemin çok iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. İçim çok dolu. Şimdi ben burada bir şeyler söylesem ceza alacağım. Bizleri öğle bir ortama soktular ki konuşamıyoruz. Çok doluyum. İçimiz dökmek istiyorum ama ceza gelir diye susuyoruz. Ama nereye kadar susacağız. Bu günden sonra biz önce kendimize bakacağız. Mağlubiyeti hak ettik.”

Erciyessporlu futbolcu Alattin Tosun, galibiyeti hak edecek oyunu oynamadıklarını belirterek, “Biz içeride kim olursa olsun kazanmalıyız. Ama bugün galip gelecek oyunu oynamadık. Artık bu maçı unutup Kartalspor maçını düşünmeliyiz. Kartalspor maçını kazanmak istiyoruz.” diye konuştu. Tuna Kaya ise, “Haftalar geçtikçe lig zorlaşıyor. Şampiyonluk altın tepside sunulmuyor. Bugün takibe karşılık verebilseydik iyi olurdu. İsteğimiz oyunu ortaya koyamadık. Önümüzdeki 5 maçı iyi oynayıp hedefe ulaşmak istiyoruz.” dedi.

-TORKU KONYASPOR SEVİNÇLE AYRILDI-

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, son iki haftadan beri bir çıkış yakalamak istediklerini belirterek, “İki haftadır içeriden kazanamıyorduk. Bu hafta bizim için puan ve puanlar almamız gerekiyordu. Mücadele çok fazla oldu. Takımımı tebrik ediyorum. Fazla pozisyonumuz vardı. Yolumuza son 5 haftada devam edeceğiz. Hedefimiz ilk 6 ya girmektir. Önümüzde birkaç tane daha galibiyet alırsak süper lige çıkmak için önemli yerde olacağız. Gergin oldu. Bizimde istemediğimiz şeyler. Gerginlik bizden kaynaklanmadı. Biz sevinebilmeliydik. Gergin oldu. Stadyum yetkililerini tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konyasporlu futbolcu Selim Ay, “Maçtan önce zorluğun bilincindeydik. Erciyes güçlü takım bunu herkes iyi biliyor. Bizim için çok zor maçtı. Önemli bir maçtı. Maçın gidişatı bizim için iyi oldu. Penaltıdan sonra biraz geriye çekildik. Gerginlik oldu. Bizde istemezdik. Yapabilecek bir şey yok.” diye konuştu. Murat Akın, önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, “Ligin en zor deplasmana geldik. Erciyes fazla pozisyon vermedik. Golü bulduktan sonra yine pozisyon bulduk. Sevinçliyiz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER