ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 17:38

"Örnekköy'e 25 bin kişilik stat yapacağız"


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İzmir’de yapmayı düşündükleri projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıç, "Örnekköy projesinin çizilmesi ve ihaleye hazır hale getirilmesi için tüm işlemlerimizi bitirme aşamasına getirdik. Tahmin ediyorum, ihale tarihini birkaç ay içinde açıklayacağız. Stadyum 25 bin kişilik olacak, son derece modern bir projesi var. İzmir'de bazı gazetelerde yer verilen projenin görseli, bizim yapmayı düşündüğümüz projenin görseli değildir. Diğer stadyum projelerinden daha modern, çok farklı bir proje yapacağız. İzmir’e iki stadyum yapılacak, beş büyük takımımız bunları dostça ve kardeşçe kullanacak." dedi.

İzmir'in Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olduğunu hatırlatan Bakan Kılıç, "İzmir'in bir EXPO kenti olmasını arzu ettiğimiz kadar, bir spor ve kampüsleriyle bir üniversiteler kenti olmasını da hükümet olarak arzu ediyoruz. Sayın Başbakanımız'ın, gerek spor gerekse yurt yatırımları konusunda İzmir'e verdiği önemi çok iyi biliyoruz. İzmir'le ilgili atmakta olduğumuz adımlar, Suat Kılıç'ın kişisel adımları değildir. Sayın Başbakanımız Erdoğan'ın, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Başbakanı sıfatıyla yapılmasını bizzat istediği, atılmasını arzuladığı adımlardır." şeklinde konuştu.

İZMİR’E OLİMPİYAT HAZIRLIK MERKEZİ SÜRPRİZİ

İzmir'in spor ve eğitim alanlarında büyük atılımlar yapacağını belirten Bakan Kılıç, şunları kaydetti: "Göreceksiniz, çok yakında sporda çok büyük hamleler yapan bir kent olacak. Jimnastikte, atletizmde, tekvandoda, voleybolda ve birkaç branşta daha Türkiye'nin olimpiyatlara ve dünya şampiyonalarına nitelikli ve kaliteli sporcular, atletler yetiştiren önemli bir olimpiyat eğitim merkezi olacak. Sürprizimiz, Türkiye genelinde 10 ilde olimpiyata sporcu hazırlama merkezi oluşturuyoruz, bunlardan biri de İzmir. Ayrıca 2013, İzmir'de yükseköğrenimde yurtlar konusunda atılım yılı olacak. Bu yıl 4 bin kişilik yurt yapımına başlanacak, hizmete devam eden ve ömrünü tamamlamış yurtlar da yenilenecek.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER