ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 14:01

Orman'dan Querasma açıklaması

Ormandan Querasma açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Quaresma için Beşiktaş'a gelen teklif konusuna açıklık getirdi.


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Quaresma için Beşiktaş'a gelen herhangi bir teklifin olmadığını söyledi.

"Beşiktaş ile konuşulmadan Quaresma'nın bir takıma gitmesi, sıfırın altında sıfırdır." diyen Başkan Orman, BJK TV'ye gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Orman, "Beşiktaş ileri giderken bunu gündeme getiriyorlar. Bundan rahatsızlık duyuyorum. Konu Beşiktaş olunca babamı bile tanımam. Quaresma ile ilgili bir problemim yok. Kurumun şahsiyetine göre hareket ediyoruz. Quaresma ilgili her şeyi yapmaya çalıştık ama olmadı.'' ifadelerini kullandı.

Quaresma için Galatasaray Kulübü'nden de bir teklif gelmediğini belirten başkan Orman, "Quaresma için Galatasaray Kulübü ile hiç kimsenin bir teması olmadı. Gündem değiştirerek Beşiktaş'ı elleriyle aşağıya çekmeye çalışanlara söyleyecek laf bulamıyorum. Beşiktaş'ı bir yerlere getirmeye çalışıyoruz. Yalan haberlerle gündemi meşgul ediyorlar ve taraftarı örgütlemeye çalışıyorlar. Beşiktaş'ın duruşu var. Bu duruştan ne ileri ne de geri gidiyoruz. Kimse bunlara inanmasın. Herhangi bir futbolcu ile alakalı bir görüşmemiz olsa bunu söyleriz. Beşiktaş'ı kullanarak para kazanan insanların bu haberleri yapmasından rahatsızlık duyuyorum.'' dedi.

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Ligi güzel bir şekilde bitirmek istediklerini ifade eden Başkan Fikret Orman, Beşiktaş için güzel olanın da birincilik olduğunu kaydetti. Transfer konularına da açıklık getiren başkan Fikret Orman, şöyle konuştu:

"Transfer yaptığımız haberleri gerçek değil. Halka açık bir kulübüz. Transferimizi önce borsaya bildirip, sonra internet sayfamızda açıklıyoruz. Şu anda bir transferimiz yok. Arkadaşlarımız çeşitli incelemeler yapıyor. Ben transfer yapacak kişi değilim. Bir sistem üzerinde yürüyoruz. Bundan sonra transferi başkan ve futbol sorumlusu yapmayacak.

Bu sistem de sezon sonuna kadar oturmaya başlayacak. Mesele yetimin hakkını en iyi şekilde harcamaktır. Bin lira maaş alıp yağmurda maça gelen, çocuğunun rızkını bizlere veren kişilerin parasını harcıyoruz. Bunun için bir defa değil, bin defa düşünerek hareket edeceğiz. Herkes bildiği işi yapacak. Artık yöneticiler transferlerden geri çekilecek. Futbolun ehli insanlarından bir sistem oluşturacağız.''

STAT KONUSU

İnönü Stadı'nın yerine çok güzel bir stat yapacaklarını açıklayan Orman, ''İnönü Stadı'nı çok güzel yapmak, güzel bir görüntü yaratmak istiyoruz. Taraftarımıza uygun ve rakiplerle gelir farkını kapatacak bir stat yapmak amacındayız. En ufak detayına kadar inceliyoruz. Bu nedenle de Almanya'ya bir seyahat yapacağım.'' dedi.

TARAFTARLARIMIZI BARCELONA MAÇINA BEKLİYORUM

Beşiktaşlı taraftarları basketbol takımının Barcelona ile oynayacağı maça da davet eden Başkan Fikret Orman, “Cuma günü futbol maçı yerine basketbol maçına gittim çünkü basketbol takımımız, geçen sezon çok önemli başarılar elde etti." diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Basketbol takımımızın bu ivmeyi kaybetmemesi için basketbol maçına gittim. Camianın her noktası çok önemli. Her yere destek vermeye çalışıyoruz. Cuma günü de Barcelona ile maçımız var. Tüm taraftarlarımızı bu maça davet ediyorum.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER