ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 19:31

Orman’dan Adalı’ya 150 milyon dolar cevabı


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın önümüzdeki hafta yapılacak seçimli genel kurulla ilgili yurt turu sürüyor. Bursa Hilton Otel’de Bursa ve civar illerdeki kongre üyeleriyle bir araya gelen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, başkan adayı Serdar Adalı’nın “Şahsi imzalarımızla 150 milyon dolar kaynak oluşturduk, stadı da isim hakkını vererek parasız şekilde yapacağız” açıklamasına cevap verdi.

Fikret Orman, “Bu rakamlar böyle uçuşuyor da gerçekçiliğine bakmak lazım. Zamanında böyle çok paralarla Beşiktaş borçlar içerisine girdi. Beşiktaş’ın yeni düzenlenen tüzüğü böyle paraları da zaten mümkün kılmıyor. Popülizm uğruna yapılan transferlerin Beşiktaş’ı getirdiği yer budur.” dedi.

Orman, teknik direktör konusunun önümüzdeki hafta sonu ya da seçim sonrası netlik kazanacağını söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin, “Beşiktaş’ın teknik direktörü kim olacak, yerli mi yabancı mı olacak?” sorusunu cevaplandıran Başkan Orman, “Yaptığımız çalışmalar sonuna doğru geliyor, ama kamuoyuna açıklanacak bir durum yok şu anda. Herhalde ya önümüzdeki hafta sonu veya seçimden sonra açıklarız.” dedi.

Gökhan Türe’nin İstanbul’a geldiğinin hatırlatılması üzerine Orman, “Gökhan Türe çok kabiliyetli oyuncu, ilgilendiğimiz oyuncu, fakat Beşiktaş takımının bazı disiplinel tutumları var, inşallah arkadaşlarımız görüşecekler, Gökhan’ı takımımıza katmak istiyoruz.” diye konuştu.

Başkanlık sürecinin normal gittiğini belirten Fikret Orman, “Resmi olarak temsil eden kişiler olarak kulübümüzün saygınlığını korumak zorundayız, o şekilde de hareket etmeye çalışıyoruz. Artık son bir hafta, bir hafta sonra peş peşe mali ve seçimli kongremiz var. Göreve başladığımızdan beri beraber olduğumuz ve çok faydalı olan yönetim kurulu arkadaşlarım var, onun üzerine birkaç tane katkı koyacağına inandığımız camiamızdan insan alacağız.” dedi.

DEĞİŞEN TÜZÜĞÜMÜZ O PARALARI MÜMKÜN KILMIYOR

Bir gazetecinin “Beşiktaş geçen sene Oğuzhan, Olcay gibi genç yıldızları tercih etti. Bu sene Beşiktaş yine genç yıldızları mı tercih edecek, yoksa dünya yıldızı alacak mı?” yönündeki soruyu cevaplandıran Orman, hem gençlere ağırlık vereceklerini hem de takıma katkı sağlayacak tecrübeli isimleri alacaklarını söyledi. Serdar Adalı’nın bugün bir gazetede yer alan “150 milyon dolarla geliyoruz, ayrıca stada para vermeden isim hakkı ile yapacağız.” şeklindeki açıklamaları hatırlatılan Fikret Orman, rakamların konuşulmasına rağmen gerçekçiliğine bakılması gerektiğini dile getirdi. Orman şöyle devam etti:

“Sayın Adalı’nın projelerini bilmiyorum, bu rakamlar böyle uçuşuyor da gerçekçiliğine bakmak lazım. Esasında önemli olan Beşiktaş’ın kaynaklarını iyi kullanmaktır. Zamanında böyle çok paralarla Beşiktaş borçlar içerisine girdi. Beşiktaş’ın yeni düzenlenen tüzüğü böyle paraları da zaten mümkün kılmıyor. Popülarizim uğruna yapılan transferlerin Beşiktaş’ı getirdiği yer budur. Sayın Yıldırım Demirören’le ilgili sert açıklamalarda bulunmadım, genel fikrim neyse onu söyledim. Bana ulaşan yanıt yok.”

Bir gazetecinin “Bursaspor kongre sürecinde, takip ettiniz mi, Bursaspor ile ilişkileri düzeltme durumunuz var mı” sorusunu da cevaplandıran Orman, “Öyle bir siyasetimiz yok. Tüm kulüplerle iyi ilişkiler kurmaya çalışıyoruz. Bursa’da Beşiktaş’ın çok fazla taraftarı var. Beşiktaş Türkiye’nin en büyük camiası olarak herkesi kucaklamaya gayret ediyoruz. Bursaspor ilişkilerimiz de son bir yıldır gayet iyi gidiyor. Ben Bursa’daki maça geldim, Bursaspor yöneticileri ve tarafları bizi gayet iyi karşıladı. Hiçbir taşkınlık olmadı, hiçbir küfür olmadı şuandaki durumdan gayet memnunum, inşallah tansiyon daha da aşağı iner, her takım birbirinin maçına gidebilir, centilmence sahada yapılan mücadeleler olur.” dedi.

MALİ YAPIMIZ DAHA İYİ

“Zor dönemde elinizi taşın altına soktunuz, mali durumda son durum nedir?” sorusunu da değerlendiren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, şunları söyledi:

“Mali yapımız daha iyi tabi. Beşiktaş’ın borç yapısı bir anda her şeyi çözecek durumda değil, artık üçüncü şahıslara bankalar ve devlet haricinde üçüncü şahıslara borçlarımız çok makul seviyededir. Beşiktaş artık kurum itibariyle güvenilir bir kurumdur ve yolumuza o şekilde devam edeceğiz.”

Fikret Orman, geçtiğimiz aylarda Beşiktaş kongre üyesi olan Bursa Beşiktaşlılar Derneği üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER