ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 17:20

Orman, Aziz Yıldırım ile görüşecek!

Orman, Aziz Yıldırım ile görüşecek!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Aziz Yıldırım ile bir araya gelip UEFA konusunu görüşeceklerini açıkladı.


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman bugün Akaretler'deki kulüp binasında Siyah Beyazlı takımı takip eden gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi.
 
Orman UEFA'nın Beşiktaş'ı disiplin kuruluna sevk etmesi konusunda savunma yapmak için çok detaylı bir çalışma yapmaları gerektiğini vurguladı.
 
Serdal Adalı ile görüştüğünü ve önümüzdeki günlerde Beşiktaş'ın menfaati için ortak hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.
 
"Seçim sürecinde böyle bir olay yaşamamız şansızlık oldu. Ancak ortada Beşiktaş'ın menfaati var. Böyle bir konuda ortak hareket etmemiz gerekiyor.
 
Ayrıca benim UEFA'nın bu kararını seçim öncesi açıklaması yönünde etkili olduğum konuşulmaya başlandı. Bu gerçek dışı bir yorumdur. Ben böyle bir gücüm olmasını isterdim.
 
Bir sözümle UEFA karar verecek ise geçen sene ceza almamızı engellerdim. Ayrıca böyle bir gücüm olsaydı, seçim dönemde bu şekilde bir olay yaptırmazdım. Beşiktaş büyük bir kulüp.
 
Beşiktaş'ın önümüzdeki sene UEFA'ya katılamamasının yükü çok ağır olur. Biz böyle bir durum yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız."
 
"YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZÜ SEÇİMDEN SONRA AÇIKLAYACAĞIZ"
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile de görüşeceğini bildiren Orman, Türkiye Futbol Federasyonu ile henüz bir teması olmadığını dile getirdi.
 
Başkan Orman seçim süreci devam ederken transfer konusunda dikkatli davrandığını ve kulübün gücü elindeyken rakibinden öne çıkacak hareketler yapmamaya dikkat ettiğini vurguladı.
 
Orman teknik direktör konusunda açıklamayı seçim sonrası yapacağını söylerken, şu anda gündemlerinin UEFA ve kongre süreci olduğunun altını çizdi.
 
ÇEBİ: "ROBERT PROSİNECKİ İLE ANLAŞMA İHTİMALİMİZ YÜZDE ELLİ"
 
Öte yandan kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi yurt dışından avukatlarla temasa geçtiklerini belirtti.
 
Çebi, eski Beşiktaş teknik direktörü Vincente Del Bosque'nin avukatı ile de görüşeceklerini ifade etti.
 
Çebi ayrıca Beşiktaş teknik direktörlüğü konusunda adı geçen Robert Prosinecki ile anlaşma ihtimallerinin yüzde elli olduğunu sözlerine ekledi. 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER