ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2013 Cuma 12:00

Orhan Saka son yolculuğuna uğurlanıyor


Önceki gün hayatını kaybeden, Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanvekillerinden ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in danışmanı Orhan Saka bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Orhan Saka için bugün sabah Orhan Saka Amatörler Evi'nde anma töreni düzenlendi. Orhan Saka Amatör Spor Kulübü Evi'nde Saka'nın eşi, kızı ve kardeşi taziyeleri kabul etti. Saka’nın kızı Gizem Saka, çok üzgün olduğunu söyledi.

Ayrıca törene katılan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da Orhan Saka'nın iyi bir spor adamı olduğunu, Türk futboluna büyük hizmetlerde bulunduğunu söyledi. Törene Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de katılırken, okunan Kur-an’ ı Kerim ve dualar okundu.

Saka'nın naaşı düzenlenen anma töreninin ardından Ataşehir Mimar Sinan Camii'nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Nakkaştepe Mezarlığı'daki aile kabristanına defnedilecek.

1949 yılında Çankırı'da doğan Orhan Saka, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Karabük Gençlik'te futbola başlayan Saka; Okmeydanı, Sakarya Esnafspor ve Dikilitaş'ta futbol oynadı. Aynı zamanda bu kulüplerde yöneticilik ve başkanlık yapan Orhan Saka, Beşiktaş Kulübü'nde de yöneticilik görevinde bulundu.

Orhan Saka, 1992-2000 yılları arasında TFF Yönetim Kurulu Üyeliği, 2000-2004 yılları arasında ise TFF Başkanvekilliği yaptı.

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı yapan, bu dönemlerde amatör futbola büyük katkılar sağlayan Saka, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Bir süre önce yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gören Türk futbolunun duayen ismi Orhan Saka için bu hafta sonu oynanacak tüm profesyonel ve amatör karşılaşmalarda saygı duruşu yapılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER