ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 17:09

Orduspor potada mutlu


Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Orduspor, İstanbul Üniversitesi BGD karşısında alınan galibiyetin sevincini yaşıyor.

Kulüp asbaşkanı Akın Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rakipleri karşısında aldıkları skorun takımları için önemli olduğunu söyledi.

Teknik heyet ile oyuncuları tebrik eden Çiçek, şöyle devam etti:

"Evimizde oynadığımız maçta önemli bir galibiyet aldık. Camia olarak sonuç bizleri mutlu etti. Bundan dolayı oyuncularımıza ve teknik kadromuza teşekkür ediyoruz. Şu anda Orduspor 9'uncu sırada. Bundan sonra alacağımız bir veya iki galibiyet bizi bu ligde bırakacaktır. Bu anlamda dünkü sonuç bizim için çok anlamlıydı. Ordu'nun basketbolda da var olacağını gösterdiğimize inanıyorum."

Çiçek, bundan sonraki maçlarda taraftarları takımlarının yanında görmek istediklerini ve taraftar desteği ile güzel sonuçlar alacaklarına inandıklarını kaydetti.

Kadın Basketbol Şube Sorumlusu Yener Korkmaz ise oyuncuların, rakipleri karşısında iyi mücadele ettiğini belirtti.
Çok kısıtlı bir bütçe ile lige başladıklarını ifade eden Korkmaz, şunları kaydetti:
"Kimse Orduspor Kadın Basketbol Takımı'na şans tanımıyordu. Kızlarımız her maça büyük özveri ile çıkıp çok iyi mücadele ediyorlar. Çok iyi mücadele edip ligin güçlü ekibi İstanbul Üniversitesi BGD'yi her periyodu önde tamamlayarak yendik ve ligde kalmak adına 8. galibiyetimizi aldık. Bu anlamlı galibiyeti alan oyuncularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum. Ayrıca taraftarımıza da teşekkür ediyorum. Bundan sonraki maçlar için salona gelip takımlarını desteklemelerini bekliyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER