ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 18:31

Önder Özen: Orta saha oyuncusu alacağız

Önder Özen: Orta saha oyuncusu alacağız


Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, yabancı bir ortasaha oyuncusu alacaklarını söyledi.

2013-2014 sezonu için Almanya’nın Berlin şehrinde yeni sezon hazırlık kampında bulunan Beşiktaş’ta futbol genel direktörü Önder Özen, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Takımın kamp yaptığı otelde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Önder Özen, teknik direktör Slaven Bilic ile görüştüklerini, transfer çalışmalarında değişikliklere gittiklerini ve bir tane orta saha oyuncusu aradıklarını belirtti.

Özen, “İlk planlamada, yabancı konusunda TFF genel kururu nihai kararı vermemişti. Kongreden sonra stratejimiz değişti. Teknik direktör Bilic’in de bazı planları var. O düşünceleri aldık. Bazı pozisyonlar şu an için olmayacak. Hocanın olmalı dediği bazı pozisyonlara ağırlık vereceğiz. Şuan Bilic orta sahaya bir oyuncu istiyor. Türkiye’den bulamayacağımız için, sol bek pozisyonunu bu sebeple düşünmeyeceğiz. Sahada 5 tane Türkü bulacağız. Sayın Fikret Orman’a bir yıl daha görev verdi. Futbolu profesyonellere bırakmak istiyorlar. Ancak bu, sabahtan akşama olan bir şey değil. Tek bir karar noktasını da doğru bulmam. İşbirliği içerisinde olmayı gerektirir. Benim bir takım planlamam vardı; ancak bu nihai bir planlama değil. Bir başkasının planlamasıyla da çalışmak doğru değil, önemli olan işbirliği. Benim isteklerim, yönetimin planlaması ve Bilic’in planlamasına dahil olan futbolcular bir arada olacak.” diye konuştu.

"KAMP İYİ GEÇİYOR"

Özen, Almanya kampını değerlendirerek takımın çalışmasından memnun olduğunu söyledi. Yükleme ve antrenman şiddeti açısından iyi çalıştıklarını dile getiren Özen, "Hoca ve futbolcular memnun. İstekli olmalarından memnun. Benim gözlemim de onlarla aynı paralelde.” dedi.

"VELİ BİR YERE GİTMİYOR"

Önder Özen, medyada çıkan ‘Veli Kavlak takasta düşünülüyor’ haberlerine de açıklık getirerek, “Veli’yle ilişkin tasarruftan bahsedildi. Benim için çok önemli bir sporcu. Geçtiğimiz yıllarda benim herkese örnek gösterdiğim bir isim. İyi oynadığı ve oynamadığı maçlar var. Beşiktaş formasını giydiğinde oyuna katkısı ne olursa olsun maç bittikten sonra formasını çıkarttığında belki de efor, enerji ve ter koyanların içerisinde ilk sırada. Saha terbiyesi ve Beşiktaş’ı temsiliyetiyle örnek bir futbolcu. Takasla bir yere verilmesi kesinlikle mümkün değil.” diye konuştu.

"PEDRO VE ÖMER ŞİŞMANOĞLU İLE DAHA DA GÜÇLENDİK"

Önder Özen, Kolombiya’dan transfer ettikleri Pedro Franco ve Antalyaspor’dan kadrolarına kattıkları Ömer Şişmanoğlu hakkında da basın mensuplarına bilgi verdi.

Kolombiyalı stoper Pedro Franco ile kontrat yaptıklarını hatırlatan Özen, "Türkiye’ye gelmek üzere. Yarın sabahtan itibaren sağlık kontrolü, takibin vize işlemleri, cumartesi öğleden sonra çalışmalara katılmaya başlayacak. Bu transfer bir Beşiktaş projesidir. Geçtiğimiz sezon scout departmanı çalışma yaptı, bunlar neticesinde belirledikleri isimler geldi. Gittik, maçı seyrettik, ailesi, disiplini ve ahlakı vs. Uygun olduğuna inandık ve kadromuza dahil ettik. Kendisine 'Aramıza hoş geldin.' diyorum." ifadelerini kullandı.

Medical Park Antalyaspor'dan kadrolarına kattıkları Ömer Şişmanoğlu'nun da birkaç gün içinde kampa katılacağı bilgisini veren Özen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş geçmişte hamle yapacak şansı yedek kulübesinden alamadı. 650 dakikada 8 gol atan bir futbolcu. Verimlilik açısından çok başarılı bir yılı geride bıraktı. Skora direkt ve dolaylı etkiler yaptı. Atletik, genç. A Milli Takım için adaydır. Futbolunu olgunlaştırması durumunda oranın adayları arasında olacak."

"MENAJERLERLE GÖRÜŞMEYİ SEVMİYORUM"

Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, “Geçmişte olduğu gibi menajerlerin artık başkan, yönetim ve benimle görüşmesini istemiyorum.” dedi.

Özen, “Menajer sıkıntısı yaşamıyoruz. Onların işine de saygı duymak gerekir. Sonuçta bir meslek grubu. Bir duyuru yaptık; Beşiktaş’a oyuncu sunmak isteyen menajerler, kulüp profesyonellerine, bana ve yönetime gitmeyecek. İzleme departmanına gidecekler, uygun gördükleri ve bana bilgi verdikleri isimlere gidecekler. Ben onlarla görüşmek istemediğimi her fırsatta dile getiriyorum. Teknik adamlar da menajerlerin dışında tutulmalı. Mesela sahanı etrafında menajer görmemişsinizdir.”d iye konuştu.

"ALMEİDA İLE KARŞILILI İSTEK OLURSA DEVAM EDERİZ"

Önder Özen, Beşiktaş’ın Portekizli yıldız futbolcusu Hugo Almeida’nın takımdan gidip gitmeyeceği konusunda açıklık getirdi. Özen, “Almeida’yla hocanın yaptığı görüşmeden sonra bir araya geldik. Sağlık durumu ve Beşiktaş’la ilgili planları konusunda bilgi aldık. Karşılıklı istek olursa Almeida devam eder." dedi.

"BÜYÜK TAKIMDA BÜYÜK KALECİLER OLACAK"

Önder Özen, Beşiktaş’ın kaleci transferi konusunda bilgi verdi. Futbol direktörü Önder Özen, kaleci antrenörü Jose Sambade ile bu konuda görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Oyuncularla ilgili bir takım teknik değerlendirmeler yapabileceğini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı: "Sambade ile görüştük, kendisine sordum. Kısa zamanda Beşiktaş’ı çok iyi tanımış. Büyük takımların kalesinde büyük kaleciler olacak. Onlardan bir tanesi Cenk. Bunu zaman gösterecek. Eğer Sambade “bir file bekçisi gelsin” derse gelir, 'Hayır” derse kalır.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER