ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 11:17

Ömer Faruk Ermiş Türkiye birincisi


Türkiye Taekwando Poomse Şampiyonasında Özel Mehmet Eroğlu öğrencisi Ömer Faruk Ermiş Türkiye birincisi oldu. 40 ilden yaklaşık 400’e yakın sporcunun katıldığı şampiyonada madalyalar sahiplerini buldu.

Amasya’da düzenlenen Türkiye Taekwonda Poomse Şampiyonası sona erdi. Ferdi ve takım yarışmaları olmak üzere iki disiplinde yapılan yarışmalara yaklaşık 400’e yakın sporcu katıldı. Şampiyonanın son gününde Ankara Pursaklar Özel Mehmet Eroğlu okulu öğrencisi Ömer Faruk Ermiş üçlü takımda minikler Türkiye birincisi, ikili takımda da minikler Türkiye üçüncüsü oldu.

Ülkemizin geleceği olan çocukların çok yönlü yetişmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını ifade eden Okul Müdürü Yavuz Çelik elde edilen başarıda emeği geçenlere teşekkür etti. Çelik, şöyle konuştu:

“Okulumuz Samanyolu Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Geleceğimiz olan çocuklarımızı eğitirken yeteneklerini geliştirmek içinde çalışmalar yapıyoruz. Taekwanda, Osmanlıca, ney, web tasarım gibi 20 farklı kulüp çalışmaları ile öğrencilerimizi çok yönlü yetiştiriyoruz. Bu özverili çalışmalar sonucunda başarılar geliyor. Bunun en son örneğini Amasya’da düzenlenen Türkiye Taekwonda Poomse şampiyonasında Öğrencimiz Ömer Faruk Ermiş üçlü takımlar Türkiye birincisi olması ile gördük.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER