ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:27

Olimpiyat şampiyonu atlet sakatlandı


Kadınlar 100 metre engellide tüm zamanların iyi dördüncü derecesinin sahibi Avustralyalı Sally Pearson, dizardı kirişinden bir kez daha sakatlandı.
     Avustralya Atletizm Federasyonunun sitesinden yapılan açıklamaya göre, Sri Lanka'nın Colombo kentinde düzenlenen Asya Grand Prix'sine katılan 12.28 saniyeyle kadınlar 100 metre engellide tarihin en hızlı dördüncü atleti Pearson'ın, sene başında sakatlık yaşadığı diz arkası adalesinde birinci derece yırtılma meydana geldi.
     Avustralya Atletizm Milli Takımı Başantrenörü Eric Hollingsworth, Asya Grand Prix'sinde ülkesinin 4x100 metre takımının, Dünya Şampiyonası'na katılması için ter döken son olimpiyat ve dünya şampiyonu Pearson'ın, temmuz ayına kadar pistlerden uzakta kalacağını ifada etti.
     Hollingsworth, öğrencisinin ilk etaptaki kadar acı hissetmemesinin sakatlığın düşündükleri kadar ciddi olmadığı konusunda umutlanmalarını sağladığını belirterek, Avustralyalının, 10-18 Ağustos tarihlerinde Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası'na yetişmesini beklediklerini kaydetti.
     26 yaşındaki Pearson, Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil eden Nevin Yanıt'ın, 12.58 ile ülke rekoru kırdığı finalde, 12.35 ile olimpiyat rekorunu kırmış ve 2008 Pekin Olimpiyatları'ndaki ikinciliğinden sonra altın madalyayı boynuna takmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER