ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 15:38

Okullar Arası Küçükler Kız- Erkek Voleybol yarışmaları Muş’ta yapılacak


Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Küçük Kız ve Erkek Voleybol müsabakalarının Muş’ta yapılacağını söyledi.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, 2013-2014 eğitim öğretim yılı Okullar Arası Küçük Kız ve Erkek Voleybol müsabakalarının 13-16 Mart tarihleri arasında Muş’ta yapılacağını ifade etti. 10 takım erkek ve 11 takım kız olmak üzere toplam 21 takımın kentte geleceğini ifadede eden Kartal, müsabakaların şehir spor salonu’nda yapılacağını ve katılımcı tüm takımlara başarılar dilediğini kaydetti.

HENTBOL YARI FİNAL MÜSABAKALARI MUŞ'TA YAPILACAK

Muş’ta yapılacak olan müsabakalarla ilgili detaylı bir açıklama yapan Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, hentbol yarı final müsabakalarının da yapılacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

"2013 - 2014 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Küçükler Kız-Erkek Voleybol müsabakaları 13 - 16 Mart 2014 tarihleri arasında 10 Takım Erkeklerde 11 Takım kızlarda olmak üzere İl Müdürlüğümüz Şehir Spor Salonunda yapılacaktır. Ayrıca Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve Milli takımlara alt yapı oluşturulması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda organize edilen Anadolu Yıldızları liginde yer alan Hentbol Yarı Final Müsabakaları 2000 - 2002 doğumlu sporcular katılacaktır."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER