ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:13

Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayak Yarışları başladı


Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA) tarafından düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası (World Cup) 2. Ayak Yarışları, resmi antrenman ve malzeme kontrolü ile başladı.
100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde makaralı yayda atış yapan okçular, malzemelerini kontrol etmek amacıyla hedeflerine son kez deneme atışı yapma fırsatı buldu. Ayrıca malzemelerin uluslararası standartlara uygunluğu da kontrol edildi. Havanın sıcak olması nedeniyle bazı sporcuların şemsiye kullanması ve başlarını tişörtleriyle örtmeleri dikkat çekti.
Olimpik yayda mücadele edecek sporcuların son kontrollerini yapmasının ardından antrenmanlar tamamlanacak.
16 Haziran'a kadar devam edecek Okçuluk Dünya Kupası (World Cup) 2. Ayak Yarışları'na ABD, Meksika, Irak, Çin, Kore, Finlandiya, Rusya, Hindistan gibi ülkeler başta olmak üzere toplam 50 ülkeden, 350 sporcu ve 100 antrenör katılıyor. Sporcular, yarışmada olimpik ve makaralı olmak üzere 2 kategoride mücadele edecek.
Yarışlarda Türkiye'den, 8 olimpik, 8 makaralı yayda olmak üzere 16 milli okçumuz yarışıyor. Milli okçularımız 3. Ayak için 15-21 Temmuz tarihlerinde Kolombiya'da yarışacaklar. 4. Ayak yarışları ise Eylül ayında Polonya'da yapılacak.
Yarışlar, yarın 100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde yapılacak sıralama atışlarıyla devam edecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER