ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:24

Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayak Yarışları


Uluslararası Okçuluk Federasyonu (FITA) tarafından düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayak Yarışları, olimpik yay kategorisinde sporcuların sıralama atışıyla devam ediyor.

Yüzüncü Yıl Okçuluk Tesisleri'ndeki yarışlarda olimpik yay erkeklerde 90, 70, 50, 30, bayanlarda ise 70, 60, 50 ve 30 metreden sıralama atışları gerçekleştirildi. Sporcular, her mesafeden 36 olmak üzere, toplam 144 oku hedefe gönderdi.
Milli Takım sporcuları, olimpik yay bayanlarda Begül Löklüoğlu, Aybüke Aktuna, Elçin Baykal Öncü, Deniz Yandımata, erkeklerde ise Cevdet Demiral, Yağız Yılmaz, Fatih Bozlar, Kerem Kırsever en iyi puanı almak için mücadele etti.
Olimpik yayda yarışan sporcular, yarın eleme atışlarına geçecek. Makaralı yayda da sporcular, hedeflerine attıkları oklarla en yüksek puanı toplamaya çalışacak.

Okçuluk Dünya Kupası 2. Ayak Yarışları, 15 ve 16 Haziran tarihlerinde yapılacak final müsabakalarıyla son bulacak. Şampiyonaya, ABD, Meksika, Irak, Çin, Kore, Finlandiya, Rusya, Hindistan gibi ülkeler başta olmak üzere toplam 50 ülkeden, 350 sporcu ve 100 antrenör katılıyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER