ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 11:36

Okçular, Türkiye'nin dört bir yanında


Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, okçuluğun tüm Türkiye'ye yayıldığını belirterek, "2016'da olimpiyat madalyası alacağımıza inanıyorum" dedi.
Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2013'ün son salon şampiyonasını İzmir'de düzenlediklerini, büyükler ve gençler şampiyonasına katılımın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Şampiyonada 600'ün üzerinde sporcunun mücadele ettiğini hatırlatan Topaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İzmir'deki şampiyona sonuçlarına göre şubat ayındaki Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takımımızı belirleyeceğiz. Bizi en çok sevindiren şampiyonada sporcu sayısının çokluğu. Okçuluk Türkiye'ye yayılmış durumda. Altyapısıyla, eğitimiyle, kurslarıyla, seminerleriyle... Bundan kıvanç duyuyoruz ve çok daha ileri götürmeyi planlıyoruz. Sporcularımız bu güveni verdiler, 2015'te Danimarka'daki Dünya Şampiyonası'nda olimpiyat kotasını aldıktan sonra 2016'da olimpiyat madalyası alacağımıza inanıyorum."
- 2013 yılı
Topaloğlu, 2013 yılı içinde Türkiye'nin iki önemli uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, "Dünyanın en prestijli organizasyonlarından Büyükler Açık Hava Dünya Şampiyonası'nı ve World Cup'a katılan sporcuları en iyi şekilde ağırladık. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğümüzün desteği çok önemliydi. Bu destek olduğu sürece başarılı organizasyonlar yapmaya devam ederiz" dedi.
Okçulukta son dönemde yıldızlarda aldıkları başarılar dikkati çekerek bunun önemini vurgulayan Topaloğlu, bu sporcuların gelecekte önemli başarılara imza atacağına inandığını söyledi.
Topaloğlu, İstanbul'un 2020 olimpiyatlarına ev sahipliği yapabilmesi için çok çalışıldığını ancak bunun gerçekleşmemesine rağmen hedeften vazgeçilmemesi gerektiğini kaydetti. Olimpiyatın ülkeleri birbirine yaklaştırması ve spor kültürünün yerleşmesi için önemli olduğunu belirten Topaloğlu, "Olimpiyat İstanbul'a çok yakışacaktı. Olimpiyat hedefinden vazgeçilmemeli. 2020 olmazsa 2024, 2028, İstanbul mutlaka olimpiyata ev sahipliği yapmalı" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER