ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 16:32

Okçular Türkiye şampiyonası için yay çekti

Okçular Türkiye şampiyonası için yay çekti


Bursa Okçuluk Spor Kulübü tarafından Bursa'da düzenlenen okçuluk bölge yarışmasında okçular, Türkiye şampiyonası için yay çekti.

Sırameşeler'de bulunan bir halı sahada yapılan yarışmaya bölgeden yaklaşık 41 sporcu katıldı. Burada başarılı olanlara kupa ve madalyaları verilirken, başarılı olanlar Eylül ayında yapılacak Türkiye şampiyonasına katılacak.

Bursa Okçuluk Spor Kulübü Antrenörü Hüseyin Günel ise, Bursa'da şubat ayında kurdukları kulüplerine üye 20 lisanslı sporcuları ile okçuluk faaliyetini sürdürdüklerini belirterek, "20'den fazla ise eğitim alan sporcumuz var. Bursa çevresi illerle yarışmalar tertipliyoruz. Bursa'nın yanında Yalova, Bilecik, Orhangazi ve Gürsu'dan gelen yarışmalarla burada bu gün okçuluk yarışmaları düzenledik. Burada başarılı olanlar Türkiye şampiyonasına katılacak." dedi.

Hüseyin Günel, bu yarışmaya bölgeden 41 sporcu katıldığını vurgularken, "Buradan başarılı olanlar Eylül ayının ortasında Kastamonu'da yapılacak Türkiye şampiyonasına katılacak. Oradan da başarılı olanlar ülkemizi yurt dışında temsil edecek." diye konuştu.

HEDEFİM YURT DIŞINDA BAŞARI ELDE ETMEK

Yarışmaya Yalova'dan katılan ve daha önce paramitik oyunlarında halterde Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil eden Turan Mutlu, şimdi ise okçulukta iddialı olduğunu belirtti.

Turan Mutlu, bugünkü yarışmada başarılı olması halinde Türkiye şampiyonasına da katılmayı hedeflediğini anlatan Mutlu, "Asıl hedefim ise ülkemi yurt dışında temsil etmek." dedi.

Bursa'da düzenlenen bölge yarışmasında başarılı olanlar ise kupa ve madalya aldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER