ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 11:59

Off Road’da Baba-oğul rüzgarı


2012’de şampiyon pilotlar kupalarını aldı. ISOFF Challenge’ın üçüncü ve son ayağında 21 araç usta pilotların kıyasıya rekabeti ile 20 tur ve 50 km’lik parkur sonucunda şampiyonları belirledi.

2012 yılı içinde toplamda üç yarışın yapıldığı organizasyonda ikinci yarışın galibi olan bugy ile yarışan baba-oğul Can-ilyas Tahincioğlu son yarışmada da damalı bayrağı görüp birinci oldular. Üst üste iki yarışta da ipi göğüsleyen baba-oğul Tahincioğlu ekibinde tek değişiklik ise baba İlyas Tahincioğlu pilot koltuğunu bu kez oğlu Can Tahincioğlu’na bıraktı.

ISOFF tarafından düzenlenen üçüncü ve son yarışa vatandaşların büyük ilgi göstermesi yarışa ayrı bir hava katarken, pilotların attıkları turlar sırasında seyircinin tezahüratları adeta futbol maçlarını aratmadı. Yarış esnasında bazı araçların lastiklerinin patlaması, araçların birbirlerini geçmesi, zaman zaman birbirleriye çarpışması seyirciyi de heyecanlandırırken havanın güzel olması nedeniyle bazı izleyenlerin mangal yakıp piknik yapması da dikkat çeken görütüler arasında yer aldı.

Formula tipi yarışların son ayağının da gerçekleşmesi ile pilotların yapmış olduğu dereceler toplanmasıyla da 2012 yılı içinde en iyi derece yapan Suziki G. Vitara ile yarışan Ali Doğaner-Baybars Öztürk birinci, Buggy ile Can-İlyas Tahincioğlu ikinci, Suziki Vitara ile Serdar Uludağ-Ataer Ekener üçüncü olup şampiyonluk kupalarını kaldırmaya hak kazandılar.

Bu arada yarışmada yer alan dizi oyuncusu Emre Kızılırmak da organizasyona dahil olarak pistlerde tozu dumana katan pilotlar arasında yerini aldı. Ünlü oyuncu caddelerde hem kendi canlarını hem de başka kişilerin canlarını tehlikeye sokan hız meraklısı vatandaşların Off Road gibi güzel bir sporla mutlaka tanışmaları gerektiğini söyle

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER