ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 16:52

Obradovic: Söz veriyorum, burası evim olacak


Avrupa'nın en iyi basketbol antrenörleri arasında gösterilen Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Ülker ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Obradovic, Fenerbahçe Ülker'in evi olacağını sözünü verdi.

    Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da taraftarlara açık gerçekleştirilen imza törenine Fenerbahçe Kulübü CEO'su Hasan Hakkı Yılmaz, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özokur katıldı.

    Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım da töreni yöneticiler Ömer Temelli, Semih Özsoy, Yalçın Aker ve Gaziantepspor Kulübü Onursal Başkanı Celal Doğan'la birlikte taraftarların arasında takip etti.

    Törende ilk söz alan CEO Hasan Hakkı Yılmaz, iki büyük kurumun bir araya geldiğinde en iyiyle çalışmak istediğini bu en iyinin de Obradovic, olduğunu dile getirdi. Hakkı Yılmaz, "Çok çok iyi bir takımımız var. Mükemmel tesislerimiz ve mükemmel bir ortağımız var. Helvayı yapmak da Obradovic'e kalıyor." dedi.

    Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özokur da Fenerbahçe Kulübü ile 7 yıllık birliktelikleri olduğunu hatırlatarak, "Uzun seneler beraber olmayı istiyoruz ve olacağız. Biz bu birliktelikten büyük fayda sağladık ve mutluluk duyduk." ifadelerini kullandı.

OBRADOVİC: KENDİM İÇİN BİR SÖZ VERİYORUM, BURASI BENİM EVİM OLACAK

    Tecrübeli başantrenör Obradovic ise transferinden dolayı başkan Aziz Yıldırım'a teşekkür ederek, "Burada olduğum için çok mutluyum. Fenerbahçe'nin ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. Fenerbahçe'de birlikte çalışacağım herkesin de bunun bilincinde olmasını istiyorum. Kendim için bir söz veriyorum, burası benim evim olacak." diye konuştu.

    Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Obradovic, 'Basketbolun Mourinho'su' şeklindeki yakıştırmaya, "Benim adım Obradovic ve ben bundan çok mutluyum. Ve dürüst bir şekilde devam etmek istiyoruz. Tabii Mourinho'ya saygı duyuyorum." karşılığını verdi.

    Fenerbahçe Ülker'de yapacaklarıyla ilgili çok fikri olduğunu kaydederek, şöyle konuştu: "Sponsorlarla taraftarlarla yönetimle hemfikir olup bu yönde takım kurmak istiyorum."

"İKİNCİ OLMAYA GELMEDİM"

    Gazetelerde takıma yeni katılacak bir çok basketbolcunun isminin yazıldığının sorulması üzerine de ünlü çalıştırıcı, "Yaz vaktinde bir çok söylenti olur. Gazetelerde isimler yazılır. Bu kulübün tarihinde şampiyonluklar çok önemli ve ben de ikinci olmak için gelmedim. Her hangi bir müsabakada başarılı olmak için iyi bir takımı kurmaya çalışacağız." cevabını verdi.

    Bu arada imza törenini izleyen az sayıda taraftar, Obradovic'e tezahüratlarıyla destek oldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER