ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 16:11

O Türkiye’nin gururu

O Türkiyenin gururu

Rabia Şenyayla Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda 48 kiloda altın madalya kazanarak, Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattı.


Osmangazi Belediyespor Judo Takımı sporcularından Rabia Şenyayla, Yunanistan’nın başkenti Atina’da düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda 48 kiloda altın madalya kazanarak, Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattı.

Katıldıkları ulusal ve uluslararası müsabakalarda elde ettikleri şampiyonluklarla Bursa’nın göğsünü kabartan Osmangazi Belediyespor Judo Takımı sporcuları, başarıdan başarıya koşuyor. Geçtiğimiz ay Yunanistan’da düzenlenen Ümitler Balkan Şampiyonası’ndan 3 altın ve 1 gümüş madalya ile dönen Osmangazi Belediyespor Judo Takımı sporcuları, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Ümitler Balkan şampiyonasının altın madalyalı isimlerinden olan Rabia Şenyayla, elde ettiği Balkan Şampiyonluğu’nun ardından, Yunanistan’nın başkenti Atina’da düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda da, 48 kiloda Avrupa Şampiyonu olarak, Türk bayrağını göndere çektiren isim oldu. Müsabakalarda karşılaştığı tüm rakiplerini tek tek yenerek altın madalyaya uzanan Şenyayla, elde ettiği başarı ile geçtiğimiz ay Balkan Şampiyonluğu’nun andından Avrupa Şampiyonluğu’nu da Bursa’ya kazandırmış oldu.
Yunanistan’da düzenlenen Ümitler Avrupa Şampiyonasında mücadele ede Osmangazi Belediyespor Judo Takımı’nın diğer sporcularından Uğurcan Zengin Avrupa yedinci olurken, Melisa Çakmaklı da Avrupa dokuzuncusu oldu.KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER