ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 10:29

Nyon’da tehlikeli oyun

Nyonda tehlikeli oyun

Fenerbahçe, saat 09:30 itibariyle UEFA Disiplin Kurulu’nda savunmasını veriyor. Sarı-lacivertli taraftar, kulübüne destek olmak için UEFA önünde toplanacak.


Senad Ok'un haberi; 

Fenerbahçe, UEFA Disiplin Kurulu’ndaki savunmasını şu sıralarda yapıyor. Duruşma saat 09:30'da başladı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki  heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi'nde savunmalarını yapmak üzere UEFA  Genel Merkezi'ne geldi.
 
Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun avukatlarıyla  birlikte hazır bulunacağı duruşmaya, Ali Yıldırım ve Cemil Turan katılmayacak,  avukatları aracılığıyla temsil edilecekler.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen  duruşmalı toplantının akşam saatlerine kadar sürebileceği belirtiliyor.

UEFA'nın konuyla ilgili kararını ay sonuna kadar açıklaması  bekleniyor.  Kulüp ceza alırsa, tahkim süreci başlayacak. Tahkim Kurulu'nun ise  itirazları inceledikten sonra en geç 15 Temmuz'a kadar nihai bir sonuca  varabileceği belirtiliyor. Bu aşamadan sonra da Fenerbahçe'nin Uluslararası Spor  Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurma hakkı bulunuyor.

Diğer taraftan, Fenerbahçeli taraftarlar destek amacıyla küçük gruplar  halinde UEFA Genel Merkezi önüne geldi.

Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarları orada

Ancak Nyon’daki bu buluşmada Fenerbahçeliler yalnız olmayacak. Trabzonsporlu taraftarların da UEFA binası önünde toplanacağı, sarı-lacivertlilerin karşısında Trabzonsporlu taraftarın bulunacağı dile getirildi. Avrupa’nın dört bir yanından Nyon’a akan iki takıma gönül veren taraftarlar da kulüplerinin haklarını savunmaya çalışacak. Aynı ülkeden iki takım taraftarının İsviçre’de karşı karşıya gelmesi, belki de UEFA tarihinde bir ilk olacak. İki takım taraftarı arasında gerginlik yaşanmaması için, güvenlik güçlerinin ekstra önlem alacağı kaydedildi .

Duruşma hakkında diğer dikkat çekici bir not da, savunma için kulüp ve kişiler için bir sınırlama bulunmaması... Fenerbahçe’nin yanı sıra, 5 kişinin daha savunmasının alınacağı düşünüldüğünde, duruşmanın oldukça uzun sürmesi bekleniyor. Süre yetmezse, oturumun bir gün daha uzama ihtimali bulunuyor.

Bu arada dünün aksine UEFA'nın kapılarını kapatması da gözlerden kaçmadı. Dün basın mensuplarının girebildiği alana bugün giriş yapılamadı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER