ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2014 Perşembe 17:43

Nuri Şahin'den Salih Uçan açıklaması

Nuri Şahinden Salih Uçan açıklaması

Bundesliga takımlarından Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcu Nuri Şahin sakatlığının geçtiğini ve tamamen iyileşmek için az bir süre kaldığını söylerken, Galatasaray-Dortmund maçını değerlendirdi ve Roma'ya giden Salih Uçan'dan bir çok konuya kadar açıklamalarda bulundu.


Nike tarafından hayata geçirilen "Most Wanted" projesinin finalleri nedeniyle TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Nuri, şunları söyledi.

"Öncelikli hedefim, milli takımla turnuvalara katılmak ve o havayı yaşamak. O turnuvalardan sonra ülkemizde güzel şekilde karşılanmak. 2002'nin dönüşü en büyük hayalim. Öyle karşılanmayı her kupaya değişirim. 
Televizyondaki o görüntüler inanılmazdı. O duyguyu yaşamayı çok istiyorum, çok büyük bir hayal. İnşallah önümüzdeki yıllarda o hissi biz de yaşarız. Kulüp kariyerimde de Şampiyonlar Ligi'ni almadan futbolu bırakma niyetim yok."

Borussia Dortmund olarak katıldıkları her kulvarda sonuna kadar gitmek istediklerini vurgulayan Nuri Şahin, "Hedeflerimizi dün akşamki Galatasaray maçı gösterdi. Her kulvarda sonuna kadar gitmek istiyoruz. Hedefimiz, kupaların hepsini zorlamak ve kendimizi geliştirmek. Şampiyonlar Ligi çok büyük bir hayal. Orada da çok büyük bir şansımzı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY MAÇINDA İLK BÖLÜMLER ZOR GEÇTİ"

Nuri Şahin, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün akşam yaptıkları ve 4-0 galibiyetleriyle sonuçlanan Galatasaray maçının kolay gibi görünse de zor geçtiğini söyleyerek; "Gollerden sonra biz de rahatladık. 4-0 gibi bir skoru kesinlikle beklemiyorduk. Buraya gelirken Galatasaray'ın ne kadar büyük ve zorlu bir deplasman olduğunu takım arkadaşlarım biliyordu. İkinci yarı tempo düştü. İki takım da oyunun bittiğini anladı ama o kadar da kolay değildi" diye konuştu.
Sakatlığının yavaş yavaş geçtiğine de değinen deneyimli oyuncu, 2-3 hafta içinde takımla çalışmalara başlayabileceğini de ifade etti.

"ÇALIŞMADAN OLMUYOR, YETENEKLE BİR YERE KADAR"

Genç oyunculara tavsiyelerde bulunarak, asla pes etmemeleri gerektiğini söyleyen milli futbolcu, şöyle devam etti:
"Dikkat etmeleri gereken şey, her gün güneşli olmayacak. Yağmur ve çamur olacak. O günlerde de çok çalışmaları lazım. Biz futbolcular, milli takıma gelene kadar sadece güneşli günlerden geçmedik. Daha çok yağmurlu ve çamurlu günler yaşadık ve güneşli günlere geldik. Bunların kafasında yer edinmesi ve ona göre yaşamaları lazım. Her şeyiyle profesyonel yaşamaları gerek. Çok çabuk uçmasınlar. Bu çok büyük bir tehlike. Seni o kadar çabuk indirirler ki feleğini şaşırırsın. Çok çalışsınlar. Çünkü çalışmadan olmuyor, yetenekle bir yere kadar."

"SALİH EN İYİSİNİ YAPTI"

Nuri Şahin NTV'ye yaptığı açıklamada ise Almanya'da Dortmund'la şampiyon olduğunu hatırlatarak; "İstesem kalabilirdim 10 sene çok rahat orada kalırdım. Ben kendimi insan, oyuncu, menajerlik tecrübesi için yurtdışına çıkmak istedim. Salih'in Roma'ya gitmesi çok güzel bir olay sevindim O'nun adına, O Roma'da çok büyük işler yapacak ve milli takımda iyi yerlere gelecek. 3-4 sene bile oynasa gençlerimiz o büyük liglerde inanılmaz tecrübeler kazanırlar." dedi."MOST WANTED" PROJESİNİN TÜRKİYE FİNALLERİNİ İZLEDİ

Milli futbolcu Nuri Şahin, Nike'nın organize ettiği "Most Wanted" projesinin Türkiye finallerini de izledi.
Dünya çağında amatör ve kontratsız futbolcuları keşfederek, İngiltere'deki Nike Academy'de eğitim almasını sağlayan projeye Türkiye finallerinde başarılı olan 2 çocuk, 27 Kasım'da başlayacak "Most Wanted" dünya finaline katılacak. Dünya finallerinde çocuklar, seçkin antrenörlerden eğitim alma şansı yakalayacak.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER