ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 13:20

Nihat Kahveci'yi şok edecek iddia!

Nihat Kahveciyi şok edecek iddia!

Eski Real Sociedad Başkanı Inaki Badiola takımın kendisinden önceki dönemde yasaklı madde kullandığını öne sürdü.


Eski Real Sociedad Başkanı Inaki Badiola, AS gazetesine verdiği röportajda kulübün 2002-2008 yılları arasında yasaklı madde kullandığını söyledi. 2003 yılında La Liga'yı sürpriz bir şekilde ikinci sırada tamamlayan Sociedad, futbol dünyasında ilgi odağı haline gelmiş ancak futbolcuların hiçbiri doping testinde pozitif çıkmamıştı.

Eurosport'ta yer alan habere göre; İspanya’daki doping soruşturması kapsamında mahkemeye ifade veren doktor Eufemiano Fuentes, birçok sporcu ile çalıştığını ve bunların arasında futbolcuların da bulunduğunu söylemişti.

4 Ocak 2008 – 20 Aralık 2008 tarihleri arasında San Sebastian kulübünün başkanlığını üstlenen Badiola iki kendisinden önceki dönemde iki doktorun yıllarca takıma doping sağladığını açıkladı. Eduardo Escobar ve Antxon Gorrotxategi isimli doktorların sağladığı yasaklı maddelerin kara para ile temin edildiğini belirten eski başkan, büyük bir de kanıt gösteriyor. Gorrotxategi’nin kendisinden doping için para istediği bir elektronik posta.

Öte yandan mahkemede ifade veren Fuentes’in belgelerinde RSOC kısaltması da göze çarpıyor. Bu, Real Sociedad’ın kısaltması. Badiola bunun da eski kulübünün zamanında yasaklı madde ile iç içe olduğunun bir göstergesi olduğunu düşünüyor ve bu kısaltma Fuentes’in bu iki doktorla iş birliği içinde olduğunu doğruluyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER