ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 22:18

Nihat İzic: Sırbistan maçını kazanıp şampiyon olmak istiyoruz


Erkek Basketbol Milli Takım Yardımcı Antrenörü Nihat İzic salı günü Sırbistan maçını da kazanarak şampiyon olmak istediklerini belitti.

İzic, 77-69 kazanarak finale yükseldikleri Tunus maçı sonrası yaptığı açıklamada çok iyi bir takıma karşı oynadıklarını söyledi. Tunus'tan 2-3 tane oyuncu ekstra çok iyi performans göstererek kendilerini zorladığını ifade eden İzic, "Biz sabah antrenman akşam maçlar yapıyoruz. Kafada hep son final maç kalıyor. Tunus maçı bizim için çok iyi maç değil ama yeterince iyi oynadık. Sırbistan maçına 2 gün ara var. Yine iyi antrenman yapıp Sırbistan'a karşı final maçı yapacağız. O maçta da daha iyi oynayacağız." diye konuştu. Bu maçta hafif yorgunluk hissettiklerini anlatan İzic, "Basit hatalar yaptık kolay basketler kaçırdık. Sırbistan'a karşı çok iyi oynayıp şampiyon olmak istiyoruz." dedi.

Bir gazetecinin rahatsızlığı bulunan Cemal Nalga ile ilgili sorusuna İzic, şunları söyledi: "Salondaki klimalar bize çok zarar verdi. Antrenmanlar sırasında akşam çok zarar verdi. Cemal Nalga'nın belinde bir problem oldu. Klimalar nedeniyle bir kaç oyuncuda daha sinüslerde sorun olmuş onunda nedenlerinde biri klima. Cemal bizim için önemli bir oyuncu. Onsuz bu maçta biraz problem yaşadık. Kazasız belasız bu maçı geçtik. İnanıyorum önemli bir şey değil salı günkü maça Cemal iyileşecek."

Oyunculardan Birkan Batuk ise Turnuva boyunca iyi bir performans ortaya koyduklarını belirterek şunları söyledi: "Tunus bu günü kadarki en güçlü rakibimizdi. Fakat bir daha iyi bir takım olduğumuzu biliyorduk. Maç daha farklı bitebilirdi. Kaçırdığımız boşluklar olsun yaptığımız basit hatalar olsun savunmada sonlara doğru biraz kapanmasına neden oldu. Sonunda daha tecrübeli bir takım olduğumuz için kazanmasını bildik. Salı günü Sırbistan ile final maçı oynayacağız. 2 gün aramız var hem iyi dinlenip hem iyi hazırlanıp İnşallah onuda kazanıp altın madalya ile İstanbul'a dönmek istiyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER