ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 15:41

Niğde Atatürk Lisesi yarı finalde


 Karaman'da düzenlenen Genç Kızlar ve Erkekler Basketbol Birinciliği'nde Niğde Atatürk Lisesi yarı finale yükseldi.

Grup birinciliği müsabakalarına Niğde, Gaziantep, Karaman, Antalya, Isparta, Kocaeli, Hatay, Mersin ve Aksaray illerini temsilen takımlar katılırken çekilen kura sonucu B Grubu'nda Isparta ve Kocaeli temsilcileriyle eşleşen Niğde Atatürk Lisesi takımı iki rakibini de mağlup etti.

Niğde Atatürk Lisesi B Grubu'nda Isparta ile oynadığı mücadeleyi 47 - 23, Kocaeli temsilcisi ile oynadığı mücadeleyi ise 51 - 24 kazandı. Aldığı iki galibiyetle grup birincisi olan Niğde Atatürk Lisesi basketbol takımı Türkiye genelinde müsabakalara katılan 96 takımdan ilk 32'ye girme başarısı gösterdi.

Basketbol yarı final grup müsabakaları hakkında bilgi veren il temsilcisi M.Şeref Ciniviz, "Ekibimiz 14 - 17 Şubat tarihlerinde Sakarya’da yapılacak olan yarı final müsabakalarında mücadele edecek. Takımımız burada İstanbul, Afyon, İzmir, Elazığ, Giresun, Erzurum ve Sivas'ta yapılan maçlarda gruplarını birinci sırada bitiren takımlarla mücadele edecek. Müsabaka programları ise birinciler arasında çekilecek kura sonucu belli olacak." dedi.

Ciniviz, A ve B Grupları şeklinde ve her grupta 4 takımın bulunduğu gruplardaki eşleşmelerde tek devreli lig usulüne göre maçlar oynanacak. Müsabakalar sonucunda grubunda 1. olan takımlar Türkiye şampiyonasına katılacaklardır.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER