ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 16:15

Neymar yok, Cim Bom’u bekliyorlar!

Neymar yok, Cim Bomu bekliyorlar!


 

Galatasaray’ın gençleri önümüzdeki günlerde Vietnam’a gidecekler. Vietnam Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre sarı kırmızılıların 23 yaşın altındaki oyuncularından oluşan kadrosu Güney Doğu Asya’da bir hazırlık turnuvasına katılacak.

Türkiye’den Galatasaray’ın yer alacağı turnuvaya Brezilya’nın Santos ekibi de katılacak. Vietnam basınında yer alan haberlere göre ise Vietnam U-23 takımı ile karşılaşacak olan Santos’un ülkedeki futbolseverleri büyük hayal kırıklığına uğrattığı bildirildi.

21 yaşındaki Neymar’ı bu turnuvada görmeyi umut eden Vietnamlılar, oyuncunun Barcelona’ya transfer olmasıyla bir ünlü yıldızı izleme fırsatını kaçırdılar. Turnuvaya katılacağı oyuncular listesini 5 Eylül’de Vietnam federasyonuna gönderen Brezilya kulübü ikinci bir şok daha yaşattı. Çünkü kadrosunda 23 yaşın altında bir çok önemli ismi barındıran Santos’un önemli isimlerini listeye eklemediği görüldü.

Santos ile 29 Eylül’de karşılaşacak olan Vietnam U-23 Milli Takımı bu gelişmenin de ardından gözünü Galatasaray ile yapacağı maça çevirdi. Henüz oyuncu listesini göndermeyen sarı kırmızılı takımın da 23 yaş altında önemli oyuncuları olduğuna dikkat çekilirken, ülkedeki futbolseverlerin önemli oyuncuları en azından Galatasaray ile yapacakları karşılaşmada görmeyi mit ettikleri belirtildi. Galatasaray ile Vietnam’ın U-23 takımları arasındaki mücadelenin Ho Chi Minh kentindeki Thong Nhat Stadı7nda 27 Eylül’de oynanacağı ifade edildi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER