ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 14:01

Nevşehirspor’da 9 oyuncu şehri terk etti

Nevşehirsporda 9 oyuncu şehri terk etti


Türkiye Bölgesel Amatör (BAL) Ligi 5. grupta 11 puanla 15 takım arasından 11. Sırada bulunan Nevşehirspor’da ilk on birde direk oynayan beş oyuncu da dahil olmak üzere 22 kişilik kadrodan 9’u şehri terk ederken, üç oyuncu da yönetim tarafından gönderildi.

Nevşehirspor yönetimi yaşanan olaylara göz yumduğu iddia edilen Teknik Direktör Muammer Pirinçci’yi ise 16 Aralık 2012 Pazar günü kendi sahasında oynadığı Alpin Kozantıspor maçından bir gün önce görevine son verdi. Takım, yeni bir teknik direktörle anlaşılıncaya kadar yardımcı antrenör İzzet Canyurt’a teslim edildi. Yaşanan gelişmeler sonrasında gençler ağırlıklı bir kadroyla Alpin Kozantıspor karşısına çıkan kırmızı-beyazlı Nevşehirspor berabere kalarak eksiklerine rağmen yine de rakibine geçit vermedi.

Konu ile ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen Nevşehirspor 2. Başkanı Sedat Cantekin, şehri terk eden oyunculara karşı sert eleştirilerde bulundu.

Bu şehirde kazanan ticaret erbabı olarak vefa borcu parolası ile Bölgesel Amatör Lig’in ilk sezonunda Nevşehir’i temsil eden Narspor’un ismini değiştirerek Nevşehirspor’un temelini attıklarını kaydeden Caqntekin “ Bugüne kadar şehre ne kazandırabiliriz ile çıktığımız ilk sezonda sadece şampiyonluk parolası olmadan lige başladık. Nevşehirli bir teknik direktör ve çoğunluğu Nevşehir’de spor yapan gençlerden oluşan bir takımla lige başladık. İlk sezon ligde kalarak hedefimize ulaştık. İkinci sezon ise başa oynayacak bir takım oluşturmak adına ilk önce hoca ile devam kararı aldık. Daha sonrada hocanın verdiği raporlar doğrultusunda bu sezonki kadromuzu oluşturduk.

Liglerden oynamış futbolculardan oluşan BAL Ligi’nin en kaliteli takımını oluşturduk. Sezona Türkiye Kupası’nda almış olduğumuz ve ligin ilk iki haftasındaki mağlubiyetlerle başladık. Daha sonra galibiyet serisi oldu. Bay dönemimde hoca ile sporcular arasında yaşanan problemleri de hallettik. İyi oynayıp skora yansımayan bir oyun anlayışı geliştirdik. Tam puan alacağımız ve üst sıralara tırmanacağımız bir dönemde 13 futbolcunun dayatmacı bir tavırla karşımıza geldiğini gördük.

Bir kişide olsa bin kişide olsa kimsenin hakkını yemeyeceğimizi ve yargısız infaz yapmayacağımızı ilettik. Gerekli gördüğümüz tavrı ve kararı onların lehine vermemize rağmen, içlerinden birinin bize kişisel hakaretinden dolayı onun hakkındaki verdiğimiz ihraç kararı sonrasında diğer oyuncularımız kulüpten ayrılma isteğinde bulundular. Bizde böyle bir dayatmayı kabul edemeyeceğimizi belirterek onların gitmesine izin verdik. Kulüpten ayrılma isteği 13 kişi ile başladı.

Fakat bizim verdiğimiz karar neticesinde tatmin olan 4 kişi ayrılma kararından vazgeçti. Halim Kurtuluş, Sadettin Güney, Mustafa Veran, İsmail Büyüksolak, Aziz Çağlar Şahin, Cihat Yılmaz, Volkan Kaya, Birkan Komonovalı, Kahraman Tosun’dan oluşan 9 kişiden de içlerinden birkaç tanesi de şahsi menfaatlerinden dolayı yanlış karar aldıklarını biliyoruz. Bu saatten sonra şehrimize ve kulübümüze verdiği zararı telafi edecekler. Bir özürü varsa yapacaklar, bundan sonraki kısımda ise oynatıp oynatmama kararını ise teknik heyet verecek. Yönetim olarak ise disiplinsiz davranışlardan dolayı da Eyüp Kökverdi, Hidayet Aslan, Hayrettin Akgül’ü de biz gönderdik.” diye konuştu.

"ŞEHRİN HAYSİYETİYLE OYNADILAR"

9 oyuncunun yaptığı hareketi bu şehrin şahsiyetine yapılmış bir hakaret olarak değerlendirdiklerini ifade eden Cantekin, "9 arkadaşımızın alkol aldıkları ve gitsin dedikleri arkadaşlarında, bu kişilere bu işleri yapmamaları gerektiğini belirttikleri ve onlara dahil olmadıklarını da öğrendik. Böyle olunca aldığımız kararda daha sağlam durduk. Bizim için karakterli sporcu vardır. Ne olursa olsun 3. Lige çıkalım anlayışı bizde yoktur. Biz şahsiyetimizden karakterimizden ödün vererek bunu yapmayacağız. Bir kişide olsa onun hak ve hukukunu korumak için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

Teknik direktör ile ilgili kendilerine ulaşan bazı durumlar olduğunu ifade eden Cantekin, "Bizde onun doğrulunu elimizdeki delillerle tespit ettik. Şimdiye kadar arkasında durmaya çalıştığımız hocamızın da cumartesi günü sabah maçtan önce görevine son verdik. Bundan sonraki hayatında başarılar dileriz. Bu güne kadar verdiği emekten dolayı teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Takımda 11 çıkarmakta her hangi bir sorun olmadığını da ifade eden Cantekin, sözlerini şöyle tamamladı: "Son olaylar sonrasında takımda büyük bir kenetlenme meydana geldi. Şerde bir hayır aramak sözü vardı. Biz bu hayırı arıyoruz. Hayır, takımın bir araya gelmesi ve kenetlenmesidir. Üzerlerindeki bu sıkıntıyı atsalardı galibiyete ulaşabilirlerdi. Alt yapıdan da kardeşlerimizde vardı daha onlarda pek hazır değildi. Bu sıkıntılı dönemden sonra 0-0 berabere kalarak bir puan aldılar. Alt yapıdan U-19 ve U-17’den 7 tane kardeşimizi yedek ve on birde olmak üzere buraya aktardık. Buda alt yapının ne kadar önemli olduğu ve alt yapıda verilen eğitimle birlikte nasıl bazı şanslar çıkacağı da ortada. Kendilerine verilen bu şansları değerlendirdikten sonra ileriki aşamalarda bir takımın parçası olacağını düşünmek bizi mutlu ediyor. Bu 3-4 haftalık dönemi en az kayıpla atmayı ve transfer döneminde gerekli bölgelere gerekli transfer yapıp yolumuza devam etmeyi amaçlıyoruz. Biz hala iddialıyız halen hiçbir şey bitmedi. Biz olabilecek en iyi neticeyi alabilmek için mücadele edeceğiz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER