ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 22:31

"Nevin'in spor kariyerinde önünde uzun yılları var''


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 32. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda 60 metre engelli finalinde kendisine ait Türkiye rekorunu da geliştirerek altın madalya kazanan milli atlet Nevin Yanıt'ın başarılarının ardı sıra geleceğini söyledi.

Adana'daki programı sırasında Yanıt'ın şampiyonluğunu öğrenen Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yanıt'tan altın madalya beklediklerini hatırlattı.

Yanıt'ı kontroller nedeniyle henüz tebrik etme şansı bulamadığını anlatan Kılıç, ''Nevin'in başarıları ardı sıra gelecek. Londra Olimpiyatları'nda da madalyayı kıl payı kaçırdı. İnanıyorum ki Akdeniz Oyunları'nda da ülkemize altın madalya kazandıracak. Nevin'in spor kariyerinde önünde uzun yılları var'' dedi.

Kılıç, Nevin Yanıt'ın genç kızların atletizme ilgi duymasına vesile olduğunu belirterek, Yanıt'ın iyi ve spor hayatının inceliklerini ön planda tutan bir sporcu olduğunu söyledi.

Bakan Kılıç ayrıca, madalya beklentisi içinde oldukları başka sporcular da bulunduğu sözlerin ekledi.

Bu arada, Adanaspor ve Adana Demirspor'un taraftar temsilcileri Kılıç'a üzerinde adı yazılı olan forma hediye etti. Taraftarlar ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere de birer formayı Kılıç'a verdi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER