ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 00:30

Nene transferine Galatasaray engeli

Nene transferine Galatasaray engeli

Beşiktaş'ta, futbol komitesi bir süredir temas halinde olduğu Nene ile anlaşma sağlayamadı.


Devre arası transfer dönemi için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ta, futbol komitesi bir süredir temas halinde olduğu Nene(Anderson Luiz de Carvalho) ile anlaşma sağlayamadı

Sezon sonunda Paris Saint Germain ile anlaşması sona erecek olan Brezilyalı futbolcuyu sezonun ikinci yarısı öncesi kadrosuna katmak isteyen Siyah Beyazlı kulüp, oyuncu ile yıllık ücret konusunda anlaşmaya varamadı.

Beşiktaş Nene'ye 2 milyon 500 bin Euro teklif etmiş ancak 31 yaşındaki oyuncu 3 milyon Euro yıllık ücret konusunda ısrarcı olmuştu.

Yapılan son görüşmelerde Nene'den indirim bekleyen futbol komitesi, Brezilyalı futbolcunun yıllık ücret olarak 3 milyon 250 bin Euro istemesi yani indirim yerine ücretinde artış yapması sonrası temaslarını durdurdu.

Beşiktaş yönetiminin bu gelişmenin ardından transfer listesinde yer alan diğer alternatiflere yöneleceği belirtildi.

GALATASARAY NENE İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDUĞU İDDİA EDİLDİ

Öte yandan Nene'nin yıllık ücretinde indirim yapmak yerine fiyatını artırmasının arkasında Galatasaray ile görüşmeye başlaması olduğu iddia edildi. Sarı-Kırmızılı kulüp Nene ile sezon başında da görüşmüş ancak transfer gerçekleşmemişti.

Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkan Galatasaray'ın Nene transferi için yeniden girişimlerde bulunduğu belirtildi.

Brezilyalı futbolcuya yıllık 3 milyon Euro'dan yüksek bir ücret vermeye hazırlanan Galatasaray'ın Nene konusundaki girişimleri sonucu 31 yaşındaki oyuncunun ücretinde artışa gittiği dile getirildi.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER