ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 16:58

Mutlu Topçu çıraklıktan ayrıldı

Mutlu Topçu çıraklıktan ayrıldı

Uzun yıllar Ertuğrul Sağlam'ın yardımcılığını yapan Mutlu Topçu, Kayserispor ile 3 senelik sözleşmeye imza atarak, teknik direktörlük kariyerine başlamış oldu.


1990 yılında Beşiktaş'ta futbola başlayan ve 2000 senesinde Adanaspor'da futbol hayatını sonlandıran Topçu, 2003'de Beşiktaş'ta birlikte futbol oynadıkları Ertuğrul Sağlam'ın yardımcısı olarak Samsunspor'da antrenörlük hayatına "merhaba" dedi.

Samsunspor'un ardından Sağlam ile birlikte sırasıyla, Kayserispor, Beşiktaş, Bursaspor ve Eskişehirspor'da yardımcı antrenör olarak görev yapan Topçu, "çıraklığı sona erdirerek", Kayserispor'un teknik direktörlüğünü devraldı.

Topçu, Ertuğrul Sağlam'ın yanında uzun süre çalışarak, deneyim elde ettiğini, teknik direktörlüğe hazır olduğu için Eskişehirspor'dan ayrılarak Kayserispor'dan gelen teknik direktörlük görevini kabul ettiğini söyledi.

"Kayserispor'un layık olduğu yer Spor toto Süper Lig'dir"

Kayserispor'da teknik direktörlük yapacağı için çok mutlu olduğunu dile getiren Topçu, şunları kaydetti:

"Tabi ilk olması ve Kayserispor'da olması benim için önemli. Yıllar önce Ertuğrul Sağlam ile Kaysarispor'a geldiğimizde büyük başarılara imza atmıştık. Kayserispor'un layık olduğu yer Spor Toto Süper Lig'dir. Maalesef PTT 1. Lig'e düştü. Hedefimiz PTT 1. Lig şampiyonluğu. Kayserispor'u Spor Toto Süper Lig'e taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Büyük bir camiada teknik direktörlüğe başlamak, çalışmak benim için gurur verici. İnşallah bize güvenenleri mahcup etmeyip, kulübü layık olduğu yere getireceğiz."

Topçu, Kayserispor'un kurumsal bir kulüp olduğuna dikkati çekerek, "Mühim olan takımın sağlam durmasıdır. Başkanımız Recep Mamur ve Genel Menajerimiz Süleyman Hurma'nın bunda katkısı oldukça fazladır. Çok sağlam karakterli kişiler. Bu kişilerin arkamızda olması işimizi yapmamızı daha da kolaylaştırıyor" diye konuştu.

"Ertuğrul Sağlam'ın benim üzerinde çok emeği var"

Teknik direktör Sağlam ile uzun yıllar çalışmasının kendisi için avantaj olduğunu dile getiren Topçu, "Ertuğrul Hoca ile beraber yıllarca çalıştık. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ertuğrul Sağlam'ın benim üzerimde çok emeği var. Tabi bir yerde ayrılmak lazımdı, zamanı da gelmişti. Ertuğrul hocamın ve benim yolum açık olsun" ifadelerini kullandı.

Taraftarlara da seslenen Topçu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Taraftarımız maçlarımıza gelsin, tribünleri doldursun. Takım taraftarla bir bütündür. Onları maçlarımıza bekliyoruz. Taraftarımızın istediği bir takım olacağız. Onların istediği, arzuladığı şampiyon bir takım oluşturacağız. Kayserispor PTT 1. Lig'de bir yıl kalacak ve tekrar Spor Toto Süper Lig'e dönecek. Bu yüzden buradayız. Bunu başarmak için ne gerekiyorsa da yapacağız."

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER