ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 22:15

Mustafa Reşit Akçay: Beraberlikten dolayı üzgün değilim


Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, beraberlikten dolayı üzgün olmadığını, ancak 3 puan almaları halinde daha iyi olacağını söyledi.

Akçay, 1-1 biten Beşiktaş maçının ardından yaptığı değerlendirmede, kendi sahalarında önemli bir müsabaka oynadıklarını belirterek, “Maçın başından sonuna kadar oyunu kontrol ettiğimiz ve ofansif eylemlerimizi ve kontra atak eylemlerini çok iyi gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz.” dedi.

Oyuncularının Beşiktaş’tan daha fazla koştuğunu anlatan Akçay, “Biz çok istememize rağmen bir anlık dikkat dağınıklığından faydalandılar ve Almeida’nın golü ile beraberliği yakaladıklar. Bugün ofansif bir oyuncu anlayışı ile sahaya çıktı. Başarılı da olduk ama bir anlık dikkat dağınıklığı ve son 5 dakika geriye yaslanmak bize pahalıya maloldu. Bütün oyuncularım üzerine düşeni fazlasıyla yaptılar. Yolumuza devam edeceğiz. Çünkü sonuçta Beşiktaş gibi güçlü bir takıma karşı alınmış bir puan var. Bundan üzgün değilimiz ama 3 puan olsaydı çok daha iyi olurdu. Bu beraberliği ve bir puanı kabul etmeli ve ona göre bir yol haritası belirlemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Reşit Akçay, hakemin yönetimiyle ilgili soru üzerine de şunları söyledi: “Hakem camiasının Trabzonspor’a karşı art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Eğer böyle bir art niyetli bir bakış açısı varsa oradaki yapının da kendisini sorgulaması gerekir.”

FUTBOLCULARIN AÇIKLAMALARI

Futbolculardan Adrian, Beşiktaş karşısında 2 puan kaybettiklerini söyledi. Maçta daha iyi olan tarafın kendileri olduğunu savunan tecrübeli futbolcu, “Fakat ikinci golü bulamadık. Biz atamadığımız için Beşiktaş bulduğu fırsatı iyi değerlendirdi ve maçı 1-1’e getirdi. Biz de bu bir puanı iyi bir takıma karşı aldığımız için bu puanı değerli görmeliyiz.” diye konuştu.kullandı.

Trabzonspor’un golünü atan Emre Güral ise 3 puana hak ettiklerini, anca bunu başaramadıkları için üzgün olduklarını ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER