ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 15:38

Mustafa Akçay: "Savaşan formayı kapar"

Mustafa Akçay: "Savaşan formayı kapar"

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, Davraz kampı öncesi oyuncularına mesaj yollayarak, oyuncularından verdiği programı uygulamalarını istedi.


"Kampa antrenmanlı gelin. Savaşan formayı kapar" diyen Akçay'ın özellikle geçtiğimiz sezon fazla forma şansı bulamadığı için kırgın olan oyuncularla temas halinde olduğu ve bu oyuncuları kazanmak için çaba sarf edeceği öğrenildi. Davraz'a 35 futbolcuyla gidecek olan Trabzonspor'un kamp sonunda bu sayıyı 25'e indirmesi bekleniyor. Özellikle yabancı oyuncuların kampa geç katılması durumunda bordo mavili kulübün noter tespiti ile gerekli cezai işlemleri uygulamakta da kararlı olduğu öğrenildi.

KAYNAK ARAYIŞI SÜRÜYOR

Bu arada Trabzonspor yönetimi futbolcu ödemeleri için kaynak arayışını sürdürüyor. UEFA'nın mali kriterlerini yerine getirmek için futbolcu borçlarını sıfırlamak isteyen yönetim, kulüp giderlerini de kısma yoluna gitti. Kulübe ait kredi kartlarını daha önce kapatan yönetim, gereksiz harcamaların önüne geçme kararı aldı. Bir çok yönetimin bireysel katkısıyla maddi sıkıntıların büyük bölümünü aşan Trabzonspor kulübü, kısa vadede ödemesi gereken borçlar için arayışlarını sürdürüyor.

ŞENOL GÜNEŞ'E TEKLİF YAĞIYOR

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Şenol Güneş'e bir çok kulüpten teklif yağıyor. Beşiktaş'ın da ilgilendiği tecrübeli teknik adam için Güney Kore Milli Takımı'nın çok istekli olduğu öğrenildi. Ayrıca Katar Futbol Federasyonu'nun da Şenol Güneşi Milli takımın başına getirmek istediği öğrenilirken, tecrübeli teknik direktörün kararını birkaç gün içerisinde vereceği belirtildi. Güneş'in daha önce Güney Kore'de çalıştığı için bu ülkenin milli takımında görev almaya sıcak baktığı ifade edildi.

YUSUF ERDOĞAN REKABETE HAZIR

1461 Trabzon'dan, Trabzonspor'a alınan 4 futbolcudan biri olan Yusuf Erdoğan, rekabete hazır. Başarılı kanat oyuncusu Trabzonspor'da çok önemli futbolcularla yarışacağının farkında olduğunu belirterek, "Elimden geleni yapacağım. 1461 Trabzon'da iyi bir sezonu geride bıraktım. Ancak Trabzonspor'da çok daha fazlasını yapmam gerekiyor. Umarım çok iyi bir kamp geçiririm. Davraz kampı benim ve benimle beraber gelen arkadaşlarım için çok iyi bir fırsat olacak. Kendimi rekabete hazır hissediyorum" dedi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER