ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 11:28

Muşlu çocuklar Arena'da

Muşlu çocuklar Arenada

Muşlu çocuklar, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından Galatasaray-Manchester United maçını izlemek için İstanbul'a götürüldü.


Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulanan Haydi Mahalle Maçına projesi kapsamında, minik sporcular Galatasaray - Manchester United maçını izlemek için Türk Telekom Arena stadına götürüldü.

Proje kapsamında, basın mensuplarının da bulunduğu ekip Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanacak olan Galatasaray - Manchester United Şampiyonlar Ligi H Grubu 5. maçına götürüldü. Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanarak uygulamaya konulan “Haydi Mahalle Maçına” adlı proje kapsamında, Muş'ta görev yapan basın mensupları, emniyet mensupları, teknik ekip ve minik sporculardan oluşan ekip Galatasaray - Manchester United maçını izlemek için İstanbul’a gitti.

İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz’ın çalışmaları neticesinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde, il merkezi ve ilçelerde yaşayan çocuklara yönelik olarak ve yaz tatili süresince gerçekleştirilen ‘Haydi Mahalle Maçına’ projesine Hasköy’den 75, Malazgirt’ten 75, Korkut’tan 30, Varto’dan 30 ve il merkezinden ise 300 çocuk olmak üzere seçmelerde projeye katılmaya hak kazanan 510 sporcu çocuklara yönelik çalışmalar devam ediyor.

Seçmelerde projeye katılmaya hak kazanan minik sporculardan daha önce 25 çocuk, 9 Eylül 2012 tarihinde 1 hafta süreyle Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan Polis Moral Eğitim Merkezi’ne kampa gönderilmişti. Ardından 40 çocuk, 6 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Türk Telekom Arena Stadı’nda oynanan Galatasaray – Eskişehir maçına götürülmüştü.

Muş Emniyet Müdürlüğü bugün ise minik sporcuları bir çok kimsenin kara borsada bile bilet bulamadığı Galatasaray - Manchester United maçını izlemek için Türk Telekom Arena Stadı'na gönderdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER