ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 10:54

Muhammed’i izledi Barça'yı geri çevirdi

Muhammedi izledi Barçayı geri çevirdi

Beşiktaşlı futbolcunun Barcelona’nın teklifini geri çevirmesine yol açan neden Brezilyalı küçük yetenek için de geçerli oldu.


Onur Dinçer/Skorer Özel

Brezilya’nın Bahia takımının altyapısında top koşturan 11 yaşındaki Cassiano Bouzon, dünya devi Barcelona’nın teklifini geri çevirdi. Geçtiğimiz ay içerisinde spor kamuoyunun gündemine giren, küçük yaşına ve fiziğine rağmen muazzam yeteneğiyle adından söz ettiren minik futbolcunun Barcelona’ya transfer olacağı belirtilmişti.

Ancak Beşiktaşlı Muhammed Demirci’nin zamanında Barcelona’ya gitmesini engelleyen durum, küçük Brezilyalı futbolcu için de geçerli oldu. Muhammed yaşadıklarını, “Barcelona’ya denenmeye gittim. Orada kaldığım 10 günün sonunda tek başıma gelmem şartıyla beni almak istediler. Ama ailem tek başıma gitmemin uygun olmadığını düşündü. Ben de tabii ki bu karara saygı duydum ve Beşiktaş’ta devam ettim” sözleriyle ifade etmişti. 

Süper çocuk Bouzon için de Katalan ekibi oyuncunun tüm masraflarını karşılayacağını belirterek ailesine başvurdu. Ancak teklif ebeveynlerini kapsamıyordu. Bunun üzerine bir durum değerlendirmesi yapıldı ve oyuncunun İspanya’da yalnız kalması doğru olmayacağı için teklif geri çevrildi.

Öte yandan son dönemde internet üzerinde yayılan ve oyuncunun yeteneklerini sergilediği video görüntüleri Brezilya’nın önemli ekiplerinden Fluminense’de yöneticilerin dikkatini çekti. Aileyle irtibata geçen idarecilerin görüşmeleri olumlu sonuçlandı. 11 yaşındaki Cassiano Bouzon, Barcelona’nın kendisine sunduğu teklifi bir kenara koyarak Fluminense formasını sırtına geçirdi.  

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER