ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 10:04

Muay Thai Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorlar

Muay Thai Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorlar


Bitlisli sporcular Muay Thai Federasyonu tarafından 24 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılacak olan Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor. Antrenör Ömer Uğur gözetiminde Tatvan Spor Salonu'nda çalışmaları sürdüren erkek ve bayan sporcuların tek hedefi Türkiye şampiyonasından şampiyon olarak dönmek.

Muay Thai Federasyonu tarafından 24 – 27 Ocak tarihleri arasında Iğdır'da düzenlenen Muay Thai Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası'ndan 24 birincilik alarak Bitlis'e döndüklerini hatırlatan Antrenör Ömer Uğur, Türkiye şampiyonası için ise ara vermeden çalışmalara başladıklarını söyledi.

Türkiye şampiyonasına Bitlis'te 8'i bayan olmak üzere 24 sporcuyla katılacaklarını ifade eden Antrenör Ömer Uğur, önlerindeki Türkiye şampiyonası için kısa bir sürelerinin kaldığını belirterek, şunları ifade etti:

"Vakit kaybetmeden hemen çalışmalara başladık. Her şey güzel diyor. Minik, Yıldız, Genç ve Büyük kategorilerinde olmak üzere her kategoriden sporcumuz var. Tüm kategorilerde yarışmalara katılacağız. Iğdır'da elde etmiş olduğumuz başarı çok büyük. Çünkü 41 sporcumuzun hemen hemen hepsi şampiyonadan birincilik ve ikincilikle döndüler. Bu başarıdan dolayı da çok mutluyuz.

Şimdide önümüzde Türkiye şampiyonası var. Bu şampiyonada da yine iyi dereceler hedefliyoruz. En azında bu hedeflerimiz ulaşacak güçte olduğumuza inanıyorum. Sporcularımız bu başarıya inanıyor. Genel olarak ekip halinde başarı için kenetlenmiş durumdayız. İnşallah bu hedeflerimizi gerekçeleştirerek Milli Takımada sporcu göndereceğiz."

Bölge şampiyonasında kilolarına göre 1. ve 2. olan sporcular 24 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında Antalya'nın Alanya ilçesinde yapılacak olan Türkiye şampiyonasına, çocuklar ve gençlerde birinci olanların ise mart ayında İstanbul'da yapılacak dünya şampiyonasına katılacağını aktaran Ömer Uğur, “Sporcularımız gerçekten çok hevesliler. Her gün salona gelip antrenman yapılıyorlar. İnanıyorum ki bu azimle şampiyonadan çok güzel sonuçlarla döneceğiz.” diye konuştu.

Sporculardan Dilara Oğuz ise tek hedefinin Türkiye şampiyonu olmak olduğunu ve bu yüzdende şampiyonaya çok iyi hazırlanmaya çalıştığını söyledi. Bitlis’e büyük bir gurur yaşatacağına inancının olduğunu kaydeden Oğuz, “Tek hedefim şampiyonluk. Bunun için hummalı şekilde çalışıyorum. İnşallah şampiyonadan istediğim dereceyi alıp öyle döneceğim.” diye konuştu.

Minik Muay Thaici Burak Işık da, kendisine rakip tanımadığını ve Türkiye şampiyonasında da rakiplerini tek tek yenerek Bitlis’e şampiyon olarak döneceğini belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER