ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2012 Pazartesi 18:33

Mourinho'ya şok haber!


La Liga takımlarından Real Madrid’in Portekizli Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun, Cumartesi günü oynanan ve 3-2 kaybedilen Malaga maçında, takımın emektar kalecisi Iker Casillas’ı yedek bırakması birçok tartışmaya davetiye çıkardı.

İspanya’daki Marca Gazetesi’nin, internet üzerinden yaptığı ankete katılan 100 bine yakın taraftarın yüzde 82’si ”Real Madrid, Mourinho’yu kovmalı mı ?" sorusuna, ”Evet” yanıtını verdi. Daha önce yapılan bir anket de, Real Madrid taraftarının yüzde 87’lik çoğunluğunun, ”Mourinho’nun Casillas’ı cezalandırmak için kenarda oturttuğu” fikrinde olduğunu ortaya koymuştu.

Casillas yerine Garrido Adan’ın Real Madrid kalesini koruduğu maçtan sonra lider Barcelona ile puan farkı 16’ya çıkmıştı. Portekizli teknik adam ise kararına gerekçe olarak ”Adan’ın Casillas’tan daha formda olmasını” göstermişti.

Mourinho’nun, 22 yıldır Real Madrid’de olan Casillas’ı ilk onbire almamasının ardından konuşan eski Real Madrid oyuncusu ve teknik direktörü Jorge Valdano, Mourinho’nun oyuncularıyla anlaşmak içim kendine has yöntemleri olduğunu belirterek, ”Fakat bu kez yaptığı, bir güç gösterisiydi. Efsane bir oyuncu hakkındaki kararını empoze etmekti” diye konuştu.

Casillas, maçtan sonra La Sexta televizyonunda yaptığı konuşmada, iyi hissettiğini ama Mourinho’nun kendisini yedek kulübesinde oturtmasının nedenini söylemediğini açıklamıştı. Casillas, yedek kulübesinde oturmaya alışık olmadığını ifade ederek, ”Takım, tüm oyuncuların üstündedir. Çalışmayı sürdürerek, ilk onbirdeki yerimi yeniden kazanmayı deneyeceğim” demişti.

Eleştiriler karşısında Mourinho’nun en önemli destekçisi Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu. Zira Perez, iki hafta önce Casillas’ı, ”Real Madrid’in efsane kaptanlarından biri” ilan ederek, kupa kazanmanın ötesinde bir gayret gösterdiğini dile getirmişti.

 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER