ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 01:39

Mourinho'dan Kayserispor çıkışı!

Mourinhodan Kayserispor çıkışı!

Mourinho, "Kayseri'deki Galatasaray ile buradaki Galatasaray arasındaki fark neydi?" sorusuna yanıt.


Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, dikkatli bir futbol oynadıklarını belirterek, "Galatasaray tehlikeli kontrataklar yaptı. Şu anda içinde bulunduğumuz seviyenin çok önemli olduğunu ve goller atmamız gerektiğini biliyordu oyuncularımız. Oldukça alçak gönüllü bir futbol oynadık başlarda. Oldukça dikkatli futbol oynadık. Higuain ve Benzema golleri atınca da daha rahat bir sonuç aldık tabii ki. Ben çıkardıkları oyundan memnunum" dedi.

Tecrübeli teknik adam, "Fatih Terim hakemlerden konuşmak istemediğini söyledi ama penaltı tereddütü var?" ifadelerinin üzerine, "Bu penaltı pozisyonlarını benim o mesafeden görmem zor. Fatih kendi düşüncelerini söylüyordur" şeklinde konuştu.
 
"Terim sizce çok mu cesur oynadı?" sorusu üzerine ise Mourinho, "Çok erken gol attığınızda maç çok daha rahat gitmeye başlar sizin için. Terim'in bir mantalitesi ve sistemi var. Kendi karakteristikleri var. O oyuncularının üzerine kurulmuş bir oyunu var. Bazen kafanızda kurduğunuz oyun sonrası sahada değişik sonuçlar alabilirsiniz, değiştirmek zorunda kalabilirsiniz ama Eboue ile oynadı. Riera ile oynadı. Onlar ileriye gittiler. Burak Yılmaz oldukça çaba gösterdi. Varane ile Ramos'u oldukça zorladı. İyi bir sonuç almak için elinden gelen her şeyi yaptı sayın Terim" yanıtını verdi.
 
"Turu atladığınız anlamına mı gelir bu skor?" ifadelerini üzerine Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, "Elbette iyi bir sonuç aldık ama sonuna kadar da son düdüğe kadar bir şey söylemek istemem. Futbolseverler bugünkü oyundan hoşlanmışlardır. Her tur atlayışımızda daha üzerine koyduğumuzu görüyorsunuz. Daha iyi futbol oynadığımızı görüyorsunuz. Şu andaki duruma bakarsak yarı finale çıkacağız gibi görünüyor" diye konuştu.
 

RAMOS VE ALONSO'NUN KARTLARI ANLAMSIZDI

Mourinho sözlerine şöyle devam etti;
 
"Dany de sarı kart gördü. Önümüzdeki maçlar için de önemli eksikler olacak her iki ekip için de. Benim için önemli olan Ramos ve Alonso'nun cumartesi günü oynayacak olmaları önemli. Alonso'nun gördüğü sarı karta bakınca İstanbul'daki maçı düşünerek almasa iyi olurdu tabii."
Mourinho, "Kayseri'deki Galatasaray ile buradaki Galatasaray arasındaki fark neydi?" sorusu üzerine, "Galatasaray'ın oyunundaki değişiklik Real Madrid ile Kayseri arasındaki fark neyse onunla ölçülebilir. Kayseri'de Galatasaray oyunu domine etti. Maç boyunca hakimdi. Galatasaray muhtemelen Türkiye'nin en iyi ekibi. Güçlü ekibi. Orada da onlar erken bir gol attılar. Başarılı oldular. Oyunu hakim götürdüler. Burada da Galatasaray iyi sonuç alabilmek için elinden gelen her şeyi yaptı. Türklerin mantalitesini, bakış açısını, Fatih Terim'in anlayışını felsefesini tanıyan bir insan olarak, bu sonucun onlar için üzücü olduğunu anlayabiliyorum. Fakat onlar elinden geleni yaptılar" ifadelerini kullandı.
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER