ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 14:11

Mourinho Drogba'ya neden mesaj attı?

Mourinho Drogbaya neden mesaj attı?

Sneijder'in ardından Drogba'yı da renklerine katan Galatasaray'ın transferi için FIFA Menajeri Ceylan Çalışkan önmeli açıklamalarda bulundu.


Galatasaray Wesley Sneijder'in transferinin ardından diğer bir yıldız Didier Drogba'yı renklerine bağladı. Bu transferin perde arkası hakkında FIFA Menajeri Ceylan Çalışkan Radyospor'a konuştu.

"GALATASARAY'A HER ZAMAN SICAK BAKTI"

Özgür Sancar'ın sunduğu Spor Kazanı'na Drogba transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Drogba'nın dünyanın önde gelen yıldızları arasında bulunduğunu ifade eden Ceylan, "Drogba A kalite bir oyuncu. Messi ve Ronaldo'nun arkasından bir sıralama yapılsa akla gelen ilk oyuncuları arasında olur. Drogba her zaman Galatasaray'a gelmeye sıcak baktı. Eboue'den ve diğer takım arkadaşlarından bilgi aldı. Gelmesi konusunda sıkıntı yaşamadık." dedi.

"MİLAN'DAN VE SCHALKE'DEN DE TEKLİF VARDI"

Drogba'yı kadrosuna katmak isteyen başka Avrupa devlerinin olduğunu belirten Ceylan "Milan ve Schalke gibi takımlarda Drogba'ya teklif yaptı. Ancak Drogba Mourinho ile konuşup Galatasaray hakkında fikir aldı. Mourinho, Terim'in arasında çok iyi bir arkadaşlık var. Mourinho Drogba'ya Galatasaray dışında bir takıma gitmemesi için telefonla mesaj atmış. Mourinho'nun Drogba'nın Galatasaray'a gelmesinde önemli katkısı oldu. Zaten bir Türk futbolcu da dışarıya gidecek olsa Fatih Terim'e sorar. Aynı durum John Carew'de de olmuştu" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY BÜYÜK BİR TAKIM..."

Transferin perde arkasında ki etkileri de sıralayan Ceylan, "Drogba'nın gelmesinde ki etkenleri sıralarsak, 1- Galatasaray'ın büyük bir kulüp olması. 2- Kulübün uluslararası ilişkilerinin iyi olması. 3- Görüşmelerde ikili ilişkilerde başarı olması. Transfer gerçekleşirken Bülent Tulun'la birlikteydik." dedi.

Toure'nin Galatasaray'a transferi hakkında ise; bu konu hakkında bir bilgisinin olmadığını belirtti.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER