ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:31

Mosturoğlu: Geçmişte de haksız dava gördük


Fenerbahçe'de yapılan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul'da oy verme işlemlerinde son 45 dakikaya girilirken salonda da heyecan artıyor. Başkan adayları Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar oylarını kullanırken genel kurul ile ilgili değerlendirmeler de devam ediyor.

Aziz Yıldırım'ın listesinde yer almaya devam eden Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, yaşanan 3 Temmuz 2011'deki şike süreci ve seçimli olağanüstü genel kurul ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Mosturoğlu, "Geçmişte de böyle haksız davalar gördük." derken, dikkat çekecek 3 Temmuz yorumları da yaptı.

NTV Spor'a konuşan Mosturoğlu, "Fenerbahçe'ye yapılmış hukuki haksızlık" diye tanımladığı davayı Türkiye'nin geçmişindeki tartışmalı davalarala benzetti. Bir kez daha Aziz Yıldırım'ın listesinde yer alan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, kongrenin kendisi açısından tarihi önem taşıdığını vurguladı. 3 Temmuz sürecine de değinen Mosturoğlu, kendilerine hukuki bir haksızlık yapıldığını, bunan da Türkiye tarihinde bir ilk olmadığını belirtti.

Sözlerine bu kongrenin kendisi açısından önemine değinen Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, kötü şöhret oylamasında genel kuruldan gördükleri desteği hatırlarak, "Benim açımdan tarihiydi. 3 Temmuz sürecinde bir takım hukuki kararlar çıktı. Bir Fenerbahçe yöneticisi, kongre üyesi ve taraftarı olarak bana göre en önemlisi bu karardı." dedi.

YILDIRIM NE DEMEK İSTEDİ?

Aziz Yıldırım'ın "3 Temmuz süreci bitmeden benim görevim bitmeyecek" sözlerine de açıklık getiren Mosturoğlu, "Bu söz, ölene kadar görevde kalacağız anlamına gelmiyor. Belki de bugün sona erecek görevimiz." dedi.

Mosturoğlu burada kastedilenin ne olduğunu ise "Başkan 3 Temmuz'un Fenerbahçe'ye yapılmış haksız bir hukuki uygulama olduğunu düşünüyor. Ben de öyle düşünüyorum. Buna hukuk içinde çözüm bulmamız lazım. Bu iç hukuk olabilir, Anayasa Mahkemesi olabilir, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi olabilir. Başkan bunu kastediyor." sözleriyle açıkladı.

"TÜRKİYE'NİN GEÇMİŞİNDE HAKSIZ DAVALAR VAR"

Bu davayı Türkiye'nin geçmişindeki tartışmalı davalarla da özdeşleştiren Mosturoğlu, "Tarihe baktığınızda Türkiye'nin geçmişinde çok önemli mahkeme kararları var. Verildiği tarihte bile tartışıldı ve ilerleyen yıllarda iadei itibarlar yapıldı, haksızlıklar giderildi." yorumunda bulundu.

Bu arada UEFA ve CAS'tan çıkan kararlar nedeniyle yapılan bu kongrenin aynı zamanda bu kararlar ile yüzleşme anlamına geldiğini de vurgulayan Şekip Mosturoğlu, bu nedenle katılımın yüksek olduğunu vurguladı.

AYDINLAR'IN SÖZÜNE ELEŞTİRİ

Mosturoğlu, diğer başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar'ın "Tarihin en iyi yönetim kurulu listesini oluşturduk" sözlerini de eleştirdi. "Aydınlar'ın burada kastettiği yönetimdeki insanların ekonomik durumları ise hem bundan önceki hem bundan sonraki yöneticilere haksızlık ediyor." diyen Mosturoğlu, Fenerbahçe'nin kişilerin ekonomik gücü ile varlığını sürdüren bir kölüp olmadığını dile getirdi.

"Bugüne kadarki kurumsallaşma, kaynakların büyütülmesi çalışmaları bu yüzden yapıldı" diyen Şekip Mosturodğlu, Aydınlar'ın bu açıklamasının talihsizlik olduğunu vurguladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER