ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 16:00

Mostar takımının stadına Bursa'dan destek!

Mostar takımının stadına Bursadan destek!

Velez Futbol Takımı, yöneticileri, yeni yaptıkları idman sahası için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'den destek istedi.


Bosna Hersek Premier Ligi’nde mücadele veren ve 25 bin kişilik statlarına savaş sonrası Hırvatlar tarafından el konulan Mostar'ın Velez Futbol Takımı, yöneticileri, yeni yaptıkları idman sahası için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'den destek istedi.

Bosna Hersek başta olmak üzere tüm Balkan ülkelerine her türlü desteği verdiklerini dile getiren Başkan Altepe, yapımı devam eden saha için de destek sözü verdi.

Bosna Hersek'te yaşanan sel felaketinin açtığı yaranın kapanması için bölgeye gönderilen yardımlarda başı çeken Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bosna Hersek'in Mostar kentinden futbol adamlarını ağırladı. Bursaspor ile ortak projelere imza atmak için Bursa'ya gelen Bosna Hersek Premier Ligi takımlarından Mostar Velez'in yöneticileri Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi de BUSKİ'deki makamında ziyaret etti.

Kulübün Onursal Başkanı Mirsad Hüseyinagiç, şimdiki başkanı Adin Cevra ve Genel Koordinatörü Sedin Tanoviç, halen 250 genç yeteneği yetiştiren kulüplerine destek istedi. Velez'e ait 25 bin kişilik stadyuma savaştan sonra Hırvatların el koyduğunu belirten Sedin Tanoviç, kendi imkanlarıyla yeni idman sahası yapmaya çalıştıklarını, bunun için EUFA ve çeşitli sponsorlardan destek aldıklarını söyledi.

İnşaatın halen devam ettiğini dile getiren Tanoviç, sahanın suni çim kaplanması noktasında da Başkan Recep Altepe'den destek istedi.

Bosna Hersek'te sel felaketinin yaralarının sarılması için önemli çalışmalar yürüttüklerini hatırlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugüne kadar Bosna başta olmak üzere tüm Balkan ülkelerine çeşitli yatırımlar yaptıklarını kaydetti. Velez Takımı’nın taleplerine de duyarsız kalmayacaklarını dile getiren Başkan Altepe, gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER