ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:24

Moskova'da Galatasaray taraftarları şampiyonluğu halay çekerek kutladı

Moskovada Galatasaray taraftarları şampiyonluğu halay çekerek kutladı

Galatasaray taraftarları, Türk restoranında bir araya gelerek takımlarının Super Lig şampiyonluğunu halay çekerek kutladı.Galatasaray taraftarları Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Sivasspor ile karşılaşan takımlarını desteklemek için Ocakbaşkı Türk Restoranı'nda bir araya geldi. Galatasaray'ın Sivasspor'u 4-2 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etmesi taraftarları sevince boğdu. Sevinçlerini alkışlayarak ve şarkı söyleyerek sergileyen taraftarlar, daha sonra halay çekerek şampiyonluğu kutladı.

13 yıldır Rusya'da finans sektöründe çalışan Ömer Yiğit, 2001 yılında da Galatasaray'ın UEFA kupa maçını izlediğini belirterek, “Bugün burada sayımız fazla değil. 19. şampiyonluğumuzu kutluyoruz. Şampiyonluğumuzu hak ettiğimizi düşünüyorum. Çok mutluyum.” şeklinde konuştu.

“Rusya'dayız. Memlekette gibi olmuyor tabii. Ama Galatasaray kulübümüz sayesinde kendimizi evde gibi hissetmeye çalışıyoruz.” şeklinde duygularını ifade eden ABD şirketinde proje müdürlüğü görevinde bulunan Serhat Tanrıverdi, Rusya'da Mayıs tatilleri yüzünden fazla taraftarın bulunmadığını belirtti. Tanrıverdi, “Ama yine de çok olumlu bir atmosfer var. Zaten kazanacağımızı ben biliyordum. Buna hazırdım. Dördüncü yıldıza çok az kaldı. Bir adım daha yaklaştık. Stat da çok daha güzel.” diye konuştu.

Gurbette olmasına rağmen tüm maçları izlediğini ve bunu arkadaşları ile birlikte Türk işletmelerinde yaptığını kaydeden inşaat teknik ressamı Murat Mıhçı, Şampiyonluğun tüm Galatasaray taraftarlarına hayırlı olmasını diledi.

Maç bitiminin ardından biri birini el sıkarak ve sarılarak kutlayan taraftarlar az sayılarına rağmen halay çekerek sevinçlerini sergiledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER