ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 19:16

Mısırlı milli sporcudan "Rabia işareti"

Mısırlı milli sporcudan "Rabia işareti"

Mısır Spor Bakanlığı, "Rabia işareti" yapan milli sporcu Yusuf ile Kung-fu Federasyonu yetkilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verdi


 Mısır Spor Bakanlığı, Rusya'da yapılan Dünya Savaş  Sanatları Oyunları'nda Kung-fu dalında altın madalya kazanan Mısırlı milli sporcu  Muhammed Yusuf'un ödül töreninde "Rabia işareti" yapması nedeniyle milli sporcu  ve Kung-fu Federasyonu yetkilileri hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. 
 
Mısır Spor Bakanı Tahir Ebu Zeyd yaptığı yazılı açıklamada,  "önümüzdeki dönemde uluslararası platformlarda Mısır'ı kötüleyen bu tür bir  olayın tekrarına mahal vermemek için soruşturma açılması ve gereken caydırıcı  önlemlerin alınması gerektiğini" ifade etti. 
 
Rusya'nın Saint Petersburg kentinde 18-26 Ekim günleri arasında  yapılan organizasyonda Kung-fu dalında yarışan ve altın madalya kazanan milli  sporcu Muhammed Yusuf, madalya teslim törenine Mısır'daki askeri darbeye  tepkisini, giydiği "Rabia işaret"li tişört ve özgürlüğün sembolü haline gelen  "Rabia işareti" ile göstermişti. Muhammed Yusuf, 90 kiloda İranlı rakibini 2-0  yenerek altın madalya kazanmıştı. 
 
  
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER