ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 15:02

Minderde Şehzade Mehmet Koleji fırtınası devam ediyor


Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kerem Kamal, Selman Çubukçu ve Deniz Yasak, Manisa’da yapılan yıldızlar Greko-Romen ve serbest güreş grup müsabakalarında sıkletlerinde birinci olarak, Türkiye şampiyonasında güreşmeye hak kazandı.

Türkiye Güreş Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan müsabakalar Manisa, Sakarya, Kahramanmaraş ve Çorum’da yapıldı. Çok sayıda güreşçinin katıldığı müsabakalarda sıkletlerinde ilk üç sırayı alan sporculara madalyaları, yetkililer tarafından verildi. Ayrıca federasyon tarafından, tartıya giren sporculara ve antrenörlere malzeme yardımı yapıldı. Grup müsabakalarında ilk sekiz sırayı alan güreşçiler, 4-9 Mart 2014 arasında Bursa’da düzenlenecek Yıldızlar Türkiye Greko-Romen ve Serbest Güreş Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Manisa Özel Şehzade Koleji Müdürü Giray Kara, şampiyonada derece elde eden öğrencilerini kutladı. Çok iyi bir takımları olduğunu belirterek, "Güreşin marka okuluyuz. Bu üç sporcumuzun yanında, Türkiye şampiyonasında öğrencimiz Eyüp Sayan da güreşecek. Sayan, ülkemizi 2013 yılında Sırbistan’da yapılan Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası’nda temsil ettiği için şampiyonada doğrudan güreşecek. Öğrencilerimizden Türkiye şampiyonluğu bekliyorum. Okul olarak, ata sporumuz güreşe altyapıdan yeni değerler kazandırmak için her türlü desteği vermeye devam edeceğiz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER